389,35 Ft
453,65 Ft
63,775 $

Pörgős mérkőzésen a Chelsea lett a Bajnokok Ligája idei győztese

Rendkívül izgalmas Bajnokok Ligája döntő vagyunk túl, melynek győzteseként a Chelsea került ki.

Fotó: A Chelsea játékosai csapatuk első gólja után a Manchester City ellen a labdarúgó Bajnokok Ligájának döntőjében játszott mérkőzésen a portói Dragao Stadionban 2021. május 29-én. MTI/EPA pool/José Coelho

Nagy Noel

A mérkőzés elején már izgalmas támadásoknak és párharcoknak lehettek szemtanúi a nézők és szurkolók, a harmadik percben már Havertz kapu elé került, ám az még veszélytelen helyzetnek bizonyult. A felek nem is kímélték egymást, gyakran kellett a bírónak sípjába fújnia a meccs első perceiben.

Az első percekben inkább a Chelsea diktálta a tempót, mégis a Manchester City jutott először helyzetbe, Raheem Sterling került helyzetbe, ám ezt Mendy fogni tudta. Nem sokkal később azonban jött a meccs első igazi helyzete: Kai Havertz adott remek labdát Timo Wernernek, aki ziccerhelyzetből óriási luftot rúgott, majdnem a bokáját is elrúgta.

Néhány perccel később Timo Werner ismét megszerezhette volna a vezetést a Chelsea csapatának, ám ezúttal sem sikerült gólra konvertálni a lehetőséget. A passzt ezúttal is Havertz adta, és bár nem hibázott akkorát Werner, mint az előző alkalommal, de Edersonnak csemege volt a lövés.

A Chelsea folytatta a nyomást, Werner azonban nem tudott gólt szerezni, szinte azonnal egy oldalhálót érő lövést adott le. Három perccel később Ben Chilwell futott meg a baloldalon, beadását azonban Kanté a kapu mellé fejelte.

Ezt követően a Manchester City jobban tudta fogni a Chelsea támadásait, és még ők is vezettek néhány támadást, fékezett veszélyességgel. Rüdigernek azért szüksége volt egy hatalmas becsúszásra, miután Phil Foden kis híján megszerezte a manchesteri kékek vezetőgólját.

A mérkőzés 38. percében ezután jött a mérkőzés első drámája, ugyanis a Chelsea veterán középhátvédje, Thiago Silva megsérült, így le kellett cserélni, helyére a dán Andreas Christensen érkezett a védelem közepébe.

A 42. percben ezután a londoniak kárpótolták magukat Silva kieséséért: Mason Mount indította az eddig rendkívül aktív Kai Havertzet, aki a kijövő Ederson mellett okosan eltolta a labdát a 16-os sarkánál és ballal értékesítette is a helyzetet az üres kapura, megszerezve ezzel a vezetést a Chelseanek. Havertz élete első BL-gólját szerezte és a helyzet érdekessége, hogy éppen az aktuális ellenfélnél játszó Ilkay Gündogan volt az, aki utoljára döntőben szerezte meg az első gólját.

Porto, 2021. május 29. Kai Havertz, a Chelsea játékosa, miután berúgta csapatának elsõ gólját a Manchester City ellen a labdarúgó Bajnokok Ligájának döntõjében a portói Dragao Stadionban 2021. május 29-én. MTI/EPA pool/José Coelho

Az öltözőbe így 1-0-s előnnyel fordulhatott a Chelsea, Pep Guardiola esetében pedig továbbra is úgy tűnt, hogy nem tud megtörni a BL-átok, ugyanis a számok alapján is a Chelsea volt a jobb csapat: habár a labdabirtoklás tekintetében alulmaradtak (65-35), de több kapura lövésük (5-3) és kaput eltaláló lövésük (2-1) is volt.

A második félidő jóval fékezettebb habzással kezdődött, az 56. percig kellett az első jelentősebb eseményig várni, ám nem éppen pozitív érkezett: Antonio Rüdiger és Kevin de Bruyne ütközött össze, mindkét játékos nagy fájdalmak közepette földre is került. Rüdiger végül megúszta egy sárga lappal és egy arcmaszkkal, de Bruyne-t viszont le is kellett cserélni, helyére Gabriel Jesus jött.

Ezt követően egy kézgyanús helyzet alakult ki, amelynél a videóbírót is be kellett vetni. Ilkay Gündogan eresztett meg egy lövést, ami a fiatal Reece James kezére pattant, ám a felvételekből is kiderült, hogy a testéről pattant a kezére a labda, így nem volt tizenegyes.

A 68. percben ezután Foden passzából ismételten Gündogan próbált kaput találni, ám mielőtt eljuthatott volna hozzá megfelelően a labda, Azpilicueta mentett óriást. Ezt követően a spanyolt egy szabálytalanságot követően ápolni is kellett, de végül nem cserélték le.

Néhány perccel később a Werner helyére érkező Christian Pulisic nem tudott gólt szerezni: Havertz ismét remek passzal indította be társát, aki a kiérkező Ederson mellett próbálta elpörgetni a labdát, ám ez mellé ment, nem sokkal kerülte el a kaput.

Ezt követően pedig a Manchester City kezdte megérezni, hogy a mérkőzés közel van a végéhez, ugyanis nagyon erősen elkezdtek nyomni, többször is odakerültek a Chelsea kapuja elé. Előbb Walker próbálkozott egy hosszúpasszal, majd Agüero egy beadással, de előbbi a kapu mellé ment, utóbbit Mendy fogta.

A 90. percben aztán egy remek támadást vezetett a Manchester City, Agüero adta a labdát Gabriel Jesusnak, aki a középen álló Fodent hozta helyzetbe, ám Christensen egy rendkívül fontos mentést mutatott be. Ezt követően a Chelsea úgy ölte a játékot, ahogy tudta, hogy minél inkább pörögjön az idő, szabálytalanságok sorát fújta le a bíró.

Az utolsó másodpercekben aztán Rijad Mahrez lábában lehetett volna ott a helyzet mentés, tiszta lövőhelyzetbe került a tizenhatos előtt közvetlenül, ám nem sikerült kaput találnia. Ez volt a mérkőzés utolsó helyzete, így biztossá vált: a Chelsea lett a Bajnokok Ligája győztese!

A Chelsea végül egyetlen vereséggel abszolválta a Bajnokok Ligája egyenes kiesés szakaszát, az FC Porto elleni második mérkőzést vesztették el 1-0-ra, ám összessítésben így is tovább tudtak menni.

A tizenhat között az Atletico Madridot búcsúztatták 3-0-s mérleggel, a negyeddöntőben a Juventust búcsúztató FC Portót ejtették ki 2-1-s összesítéssel, míg az elődöntőben a Real Madridot sikerült kiejteni 3-1 arányban.

A Chelsea így történetének második Bajnokok Ligája serlegét szerezte, az elsőt még a Bayern München ellen sikerült bezsebelni a 2011-12-es szezonban, akkor 1-1-s rendes játékidőt követően 4-3-ra győztek a büntetőpárbajok során.

Ez a végeredmény pedig azt is jelenti, hogy nem sikerült megtörnie Pep Guardiolának a Bajnokok Ligája-átkát, így hiába a hatalmas befektetések, a Manchester City továbbra sem tudott Európa csúcsára jutni.

Végeredmény: Chelsea – Manchester City 1:0