Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
359,60 Ft
Euró
387,76 Ft
Font
450,74 Ft
Bitcoin
63,040 $

A világ legsúlyosabb humanitárius válsága van kialakulóban

Aline Ouedraogo, a CARE nevű NGO regionális vezetője felhívta a figyelmet, hogy nem csak a Száhel-övezetben és a Közel-Keleten van súlyos humanitárius válság, még csak nem is ezek a legnagyobbak.

Illusztráció/MTI/EPA/Hugh Kinsella Cunningham
Külföld

Nagy Noel

Szerkesztő

Ouedraogo szerint ugyanis a Kongói Demokratikus Köztársaság erőszakkal sújtott keleti tartományaiban annyira súlyos a helyzet, hogy a „világ legnagyobb humanitárius katasztrófájának” tekinthető – idézte a Le Monde.

A francia lap is megjegyzi, hogy a Száhel-övezet „éhezési övei” és a Közel-Kelet brutális konfliktusai által előidézett humanitárius problémák elterelik a figyelmet a folyamatosan romló kongói helyzetről, ahol a féktelen erőszak 2021 egyik legnagyobb katasztrófáját idézheti elő. Soron kívül Nagy Márton elárulta, mikor kerülhet kivezetésre a kamatstop

Ouedraogo elmondása szerint legalább 20 millió ember szorul azonnali élelmiszersegélyre az ország keleti részén, legtöbbjük Dél-Kivu, Észak-Kivu, Tanganyika és Ituri tartományokban, vagyis az erőszak központjaiban.

Mint mondta, a fegyveresek erőszak nagyot rontott az egyébként is törékeny közbiztonsági helyzeten, így nagyon sok családnak kellett elmenekülnie otthonában, a legenyhébb becslések szerint is legalább 5 millió kongóinak.

Az éhezésen felül ráadásul a betegségek, mint a kanyaró és más hasonló, egyébként védőoltással megelőzhető vírusok elterjedése is rengeteg ront a humanitárius helyzeten, Mind az éhezésnek, mind a betegségeknek legfőképp a gyermekek kitettek, akik közül rengeteget fenyeget krónikus alultápláltság.

Különösen nagy problémát jelent az is, hogy a nők elleni erőszak tekintetében is elszabadult a pokol Kongó keleti részén, nagyon sokakat kényszerítenek házasságra, prostitúcióra és válnak nemi erőszak áldozatává. Ezen felül nagyon sok kislány esik ki az oktatásból, akik így a legkitettebbek az emberkereskedőknek is.

A Kongói Demokratikus Köztársaság esetében, amely hatalmas ásványkincs-tartalékokkal rendelkezik, mégis a Föld egyik legszegényebb országa, legalább 1.8 milliárd dollárnyi adományra lenne szükség, hogy a rendkívül válságos éhezési helyzetet valahogy orvosolni lehessen.