Szlávik: a kórházi ellátásra szoruló koronavírus-betegek többnyire zsúfolt helyeken tartózkodtak
A járványügyi szakértő úgy gondolja, az emberek továbbra sem veszik komolyan a COVID-19 fertőzés terjedésének megfékezésére érvénybe léptetett szabályokat.
A járványügyi szakértő úgy gondolja, az emberek továbbra sem veszik komolyan a COVID-19 fertőzés terjedésének megfékezésére érvénybe léptetett szabályokat.
A Dél-pesti Centrumkórház osztályvezető infektológusa a Kossuth Rádióban elmondta, továbbra is az egyéni felelősség a legfontosabb, ezért tartsuk be az előírásokat, kerüljük a zárt, zsúfolt helyeket, a tömegben pedig viseljünk maszkot – adta hírül az Infostart hírportál.
Szlávik kiemelte, tapasztalatai szerint a megfertőződött páciensek túlnyomó többsége nem kerülte a nagyobb tömegeket és a rendezvényeket, és megbetegedésük előtt közvetlenül zsúfolt helyeken jártak.
A szakember hozzátette, az antivirális remdesivir gyógyszert továbbra is használni fogják annak ellenére, hogy a WHO egy szakértők által kissé ellentmondásosnak titulált kutatásban a szer hatástalanságáról számolt be.
Szlávik hozzátette, a készítmény időben történő alkalmazásával elősegíthetik a gyors felépülést egészen addig, amíg elérhetővé nem válik a régóta várt potenciális koronavírus elleni védőoltás.
Az infektológus közölte, ha Magyarország lakosságának 50-60 százaléka úgy dönt, beoltatja magát, azzal megfelelő védettséget biztosíthatnak a teljes populációnak. Szlávik megjegyezte, az influenzaoltásból kiindulva a koronavírus-vakcina iránt is óriási érdeklődés lehet.
A járványügyi szakértő elárulta, a leghosszabb ideig kórházi kezelésre szoruló COVID-19 páciens összesen két hónapot töltött az egészségügyi intézményben.