Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

A Manchester City és a Bayern célpontja a Chelsea játékosa akar lenni

A Manchester City és a Bayern célpontja a Chelsea játékosa akar lenni

A Manchester City és a Bayern célpontja a Chelsea játékosa akar lenni
Shutterstock

A nyári átigazolási időszak egyik legnagyobb kérdése eldőlni látszik Xavi Simons kapcsán.

Az RB Leipzig fiatal sztárja egyértelművé tette, hogy kizárólag a Chelsea-hez szeretne csatlakozni, hiába érdeklődik iránta a Bayern München és a Manchester City is.

A cikk a videó után folytatódik

Az ESPN értesülései szerint a 22 éves holland támadó közölte klubjával, hogy más ajánlat nem érdekli. A német egyesület azonban nem kíván könnyen lemondani róla: a januárban a PSG-től 50 millió euróért megszerzett játékost most 80 millió euróra értékeli.

A Chelsea hajlandó körülbelül 60 millió eurót fizetni a támadóért, miközben a Bayern München Kingsley Coman pótlására tekint rá, miután a francia szélső a szaúdi Al Nassr csapatához távozott. A Manchester City szintén figyelemmel kíséri a helyzetet, amennyiben Savinho a Tottenhamhez igazolna.

Simons teljesítménye alapján nem meglepő a komoly érdeklődés: a holland válogatott támadó az előző Bundesliga-szezonban 10 gólt szerzett és 7 gólpasszt adott 25 mérkőzésen. Bár szerződése 2027-ig szól Lipcsében, a klub nyereséggel kívánja értékesíteni őt.

Amennyiben az üzlet létrejön, Simons lehet a Chelsea kilencedik nyári igazolása, miután a londoniak már több mint 250 millió eurót költöttek új játékosokra, köztük João Pedro, Jamie Gittens és Jorrel Hato megszerzésére. A Chelsea emellett figyelemmel követi a Manchester United fiatal szélsőjét, Alejandro Garnachót is, ami újabb komoly erősítést jelenthetne a londoni csapat számára.