Új elmélettel álltak elő földi élet kialakulása kapcsán
A legújabb kutatások eredményeiből arra a következtetésre jutottak a szakértők, hogy az élet kialakulása egészen más módon történhetett, mint azt korábban gondolták.
A legújabb kutatások eredményeiből arra a következtetésre jutottak a szakértők, hogy az élet kialakulása egészen más módon történhetett, mint azt korábban gondolták.
A dinoszauruszok kihalását egy nagyjából 65,5 millió évvel ezelőtt becsapódott aszteroida okozhatta, amelynek nyomai a mexikói Yucatán-félszigeten találhatóak, a legfrissebb tanulmányban olvasható elmélet alapján azonban maga a földi élet is egy ilyen katasztrofális esemény után jöhetett létre.
A tudósok már jó ideje azt feltételezik, hogy meteoritokon lévő szerves anyagok révén juthattak el bolygónkra az élethez nélkülözhetetlen molekulák, most viszont egy teljesen más megközelítést vetettek fel, mégpedig azt, hogy a becsapódások során ideális körülmények alakulhattak ki a létformáló folyamatokhoz.
A The Weather Network tudományos hírportál legutóbbi cikkéből megtudhattuk, hogy a kutatók arra biztatják az űrügynökségeket, fokozottan figyeljék meg a Holdon, Marson és a többi égitesten lévő krátereket, mivel bennük sokkal hamarabb fellelhetik a szerves molekulák nyomait.
Becsapódás után a kráter környékén pokoli hőmérsékletek uralkodhatnak el, később azonban, amikor már lenyugodtak a kedélyek, ezek a bemélyedések megtelhetnek üledékekkel és tápanyagokkal, valamint hidrotermikus rések formálódhatnak a közelükben.
A tanulmány társszerzője, a Western University professzora, Gordon Osinski a sajtótájékoztatóban egyszerűen úgy nyilatkozott,
„Valójában egy oázis keletkezik, ahol az élet elkezdheti hódító útját.”
Osinski hozzátette, hogy az évmilliárdok során fennálló eróziók és folyamatos geológiai aktivitások miatt lehetetlen kideríteni, pontosan hogyan kezdődhetett az élet a Földön, a Marson viszont ezen „oázisokkal” kapcsolatos kutatásokkal a jelenlegi vagy a múltbéli szerves molekulák nyomaira könnyebben lehetne rátalálni.