Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21

AKTUÁLIS

Dollár
353,87 Ft
Euró
384,03 Ft
Font
450,78 Ft
Bitcoin
69,220 $

7-ből 1 európai ember halála a légszennyezéshez és a klímaváltozáshoz köthető

Az Európai Környezetvédelmi Ügynökség (EEA) kedden közzétett jelentéséből kiderült, hogy a levegő szennyezése és a hőhullámok az öreg kontinensen történt elhalálozások mintegy 13%-áért felelősek.

Greenbox

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Az Európai Környezetvédelmi Ügynökség (EEA) kedden közzétett jelentéséből kiderült, hogy a levegő szennyezése és a hőhullámok az öreg kontinensen történt elhalálozások mintegy 13%-áért felelősek.

A közleményből megtudhattuk, hogy az Európai Unióban és Nagy-Britanniában 2012-ben összesen 630 ezer haláleset kötöttek a környezetszennyezéshez. Guy McPherson, az Arizonai Egyetem emeritus professzora úgy gondolja, ennél tökéletesebb bizonyítékai nem is lehetnek arra nézve, mekkora pusztítással jár az emberiségre nézve is a klímaváltozás. Soron kívül Szia, Orbán Viktor! Ki a kedvenc mesehősöd?

„Az ipari civilizációknak alapvetően jó és rossz tulajdonságokat adunk, habár nem szabad általánosítanunk, mivel manapság már nem lehet két részre osztani a társadalmat. Sajnos mindannyian ugyanúgy hozzájárulunk környezetünk szennyezéséhez, ezért csak mi magunk előzhetjük meg a súlyosabb következmények kialakulását.”

McPherson hozzátette, a legújabb adatok rámutattak arra, hogy tragikus végkimenetellel zárulhat a Föld teljes lakossága számára, ha nem cselekszünk időben. A szakember kiemelte, legfőképpen a kormányoknak kellene olyan intézkedéseket hozniuk, amivel elkerülhetnék a klímakatasztrófa további lépcsőfokait.

„Az ipari forradalom óta semmi mást nem csinálunk, mint exportálunk. Az Egyesült Államok egy év alatt rengeteg terméket vásárolt Kínából; gondoljunk csak bele, hogy ebből mennyi származik az iparosításból, ezáltal hány tonna szenet és természetes földgázt kellett elégetni az előállításukhoz. Sokat – szinte felfoghatatlan mennyiséget.”

A legfrissebb kutatásból fény derült arra is, hogy a szennyező anyagokkal szembeni hosszú távú kitettség miatt a diabétesszel, a tüdőbetegséggel és a rákkal diagnosztizált páciensek száma, de még a COVID-19 fertőzöttek mortalitási rátája is jelentősen megemelkedett. Mindezek ellenére a fejlett országok nem álltak le, és ugyanolyan mértékben folytatják az ipari tevékenységeket, mintha mi sem történt volna.

„Egyetlen, nemzetközi közösség részesei vagyunk. Attól, hogy az USA áthelyezte a gépjárművek gyártását Mexikóba, majd onnan Ázsiába, nem jelenti azt, hogy többé már nem felelős az ország a környezetszennyezésért. Nem csupán az autókról van szó, hanem szinte az összes tárgyról, amit az otthonunk körül fellelhetünk.”

magyarázta McPherson.

Guardiola magára vállalta a Manchester United elleni Fa-kupa vereséget

A Manchester City edzője szerint neki köszönhető az, hogy a Manchester United nyerte meg az FA-kupát.