Ezúttal nem Indiában, hanem Pakisztánban rendeltek el környezetvédelmi és egészségügyi vészhelyzetet az egyik tartományban.
Több száz város érintett, és ezek csak azok, ahol hivatalosan is mérik a levegőminőséget.
A legfrissebb légszennyezettségi adatok alapján szombaton már az ország nyolc városában veszélyes a levegő minősége.
Egy francia állampolgár 21 millió eurós kártérítést követel az államtól a megnövekedett légszennyezés és egészségi állapotának leromlása miatt.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) nemrégiben tette közzé egy 6 475 városra és 117 országra kiterjedő mérés eredményét.
A Levegő Munkacsoport szerint a Fővárosi Kormányhivatal levegőminőségi terve nem hoz kellően gyors megoldást a fennálló légszennyezettségi problémák ellen.
Habár a koronavírus egészségügyi, társadalmi, valamint gazdasági következményeiről többnyire borúlátó tanulmányok készülnek, a Massachusettsi Műszaki Egyetem kutatóinak hála ezúttal egy pozitív példa is akadt.
Magyarország több területén is igen magas a légszennyezettség a szálló por miatt.
A Marylandi Orvosi Egyetem kutatói bebizonyították, hogy a szennyezett levegő belégzésével a férfiak gyakorlatilag elpusztíthatják a szaporítószerveikben található spermiumokat.
Többfelé javult a levegőminőség, azonban továbbra is piros színnel jelöltek több keleti várost is.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) által szombaton kiadott adatokból kiderült, számos településen, köztük Budapesten is nőtt a légszennyezettség mértéke.