Járványok súlyosbíthatják a helyzetet Törökországban és Szíriában
Az Egészségügyi Világszervezet növeli jelenlétét a földrengés sújtotta Törökországban és Szíriában, mert félő, hogy a katasztrófa következtében súlyosbodik a járványhelyzet.
A WHO növeli jelenlétét Törökországban és Szíriában, mert félő, hogy a két, földrengés sújtotta országban – de főleg Szíriában – már most is terjedő betegségek, mint a kolera és egyes légúti fertőzések még súlyosabb károkat okoznak a térségben. Eddig több mint tízezren vesztették életüket a katasztrófában.
„A földrengés után egy másodlagos egészségügyi válságra is van kilátás az eddigi egészségügyi kockázatok felerősödésével. Elsősorban Szíriában terjednek hasmenéssel járó vírusok, mint a kolera, a légúti betegségek, leishmaniasis, a sebfertőzések is gyakoribbak, de egyéb krónikus bajok, nem fertőző betegségek is súlyosbodhatnak az ellátás megszakadásával” – idézi Dr. Adelheid Marschangot, a WHO vészhelyzeti igazgatóját a CNN.
Robert Holden, a WHO földrengéssel kapcsolatos misszióját szervező menedzser szerint mindkét országban az a fő feladatok, hogy „azok, akik a katasztrófát túlélték, a jövőben is életben maradjanak. Egy nagyméretű katasztrófával van dolgunk, ami nagy területet érintett, és rengeteg túlélő van, akik most kiszolgáltatottak és egyre rosszabbak a körülményeik.”
„Komoly a kimaradás a vízszolgáltatásban, az üzemanyag- és áramellátásban, a kommunikációban, az élet alapvető szükségleteiben. Nagy a veszélye, hogy egy másodlagos katasztrófa még nagyobb kárt okoz, mint az eredeti, ha nem dolgozunk ugyanolyan tempóval a kiküszöbölésén, mint a mentő-kutatómunkában.”