Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
361,59 Ft
Euró
389,35 Ft
Font
453,65 Ft
Bitcoin
64,143 $

Meghatározható, mennyire lesz súlyos a koronavírus-fertőzés lefolyása

A vérben található egyes fehérjékkel meg lehet határozni, mennyire lesz súlyos egyes páciensek tünetegyüttese.

Egészség/Életmód

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A vérben található egyes fehérjékkel meg lehet határozni, mennyire lesz súlyos egyes páciensek tünetegyüttese.

Vannak betegek, akik semmilyen elváltozást nem észlelnek magukon, azonban néhányan annyira komoly szimptómák alakulnak ki, hogy lélegeztetőgépes kezelésre és intenzív osztályon történő ellátásra szorulnak. Mindezekből tisztán látható, hogy a koronavírusra minden egyén máshogyan reagál, a legújabb kutatásban pedig bebizonyították, hogy ezért a vérben lévő molekulák lehetnek a felelősek. Soron kívül Csak pár felhő zavarhatja meg a szombati napsütést

A berlini Charité Universitätsmediz tudósai analitikus módszerekkel tesztelték a vérplazmában található különféle proteinek szintjét 31 férfi és nő esetében, akiknek szervezete eltérő reakciókat adott a COVID-19 fertőzésre.

Összesen 27 fehérjét azonosítottak, amelyek egyértelműen a betegség súlyosságával hozhatóak összefüggésbe. Ezek olyan proteinek, amelyek főleg a véralvadásért és a gyulladások szabályozásáért felelősek.

A biomarkereket végül összegyűjtötték és összehasonlították egy másik, 17 koronavírus-fertőzöttből álló csoport eredményeivel, valamint 15 egészséges egyén mintáit is hozzávették a kísérletekhez.

A kutatók az eredményeket elemezve rájöttek, hogy a jellegzetes proteinek kibocsátása tökéletes párhuzamban van a WHO kritériumaival, amelyek a betegek fertőzés súlyossága szerinti rangsorolására irányulnak.

„Az eredményeink megalapozhatják a jövőbeni COVID-19 páciensek prognózisát. Egy korai vérvizsgálattal az orvosok előrejelezhetik, hogy a beteg mennyire súlyos tüneteket produkálhat majd, így életeket lehet vele menteni. Minél korábban kiderül, mely páciensek szorulhatnak intenzív ellátásra, annál gyorsabban lehet elkezdeni a kezelésüket és elkerülhetjük a komplikációkat”, mondta Dr. Markus Ralser professzor, a Charité Biokémiai Intézet igazgatója.

A COVID-19 fertőzést rendkívül nehéz kontrollálni a hihetetlen biológiai variabilitása miatt. Nem véletlen, hogy szinte képtelenség kifejleszteni egy univerzális gyógyszert a kezelésekre, ugyanis egyénenként változhatnak a tünetek, így az új biomarkerek korszakalkotóak lehetnek abban, hogy időben jelezni lehessen az esetek komolyságát.

Kapcsolódó hír:

https://liner.hu/a-koronavirus-jarvany-soha-nem-tapasztalt-erosseggel-terhet-vissza/

Kiderült, melyik cukorhelyettesítő pörgeti fel leginkább az agyunkat

Pontosabban egyelőre még csak az egerek agyában látták ezeket a változásokat, de hamarosan embereknél is bizonyítást nyerhet a teória.