Második világháborúban elveszett náci atomkockák keresésébe kezdtek
A második világháború során a németek gőzerővel dolgoztak az atombomba kifejlesztésén, amelyhez speciális, nagyjából 5 centiméteres uránkockákat használtak fel üzemanyagnak.
A bomba szerencsére sosem készült el, ezáltal a szövetséges erők legyőzték a német hadsereget, ám a kockák még mind a mai napig létezhetnek, valahol a föld mélyén vagy rejtett épületekben – írta az EurekAlert! magazin.
A Pacific Northwest National Laboratory (PNNL) munkatársai intenzív kutatásokba kezdtek annak érdekében, hogy kiderítsék, honnan származhatnak ezek a misztikus kockák, illetve szeretnének rájönni, milyen módszerekkel állíthatták elő őket.
Habár szakértők úgy gondolják, csupán szóbeszéd szintjén maradhatott a projekt, és sosem készültek el az atomkockák, a PNNL kutatói úgy gondolják, van valóságalapja a pletykáknak, ezért nekiláttak, hogy felkeressék azokat a tudósokat, akik dolgozhattak a projekten.
A történelmi jelentőségen kívül az igazságügyi jártasságukat is fejleszthetik, hiszen egy ilyen régi, ám annál előrehaladottabb technológia felfedezésével átszabhatnák azt a tudáshalmazt, amit a 21. századra kialakítottunk a nukleáris fegyverekről.
„Örülök, hogy a nácik atomprogramja a háború végére nem volt olyan fejlett, mint amilyennek szerették volna, máskülönben a világ, amiben élünk, teljesen másként festene” – magyarázta Britanny Robertson, a PNNL kutatója.