Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Káprázatos videón láthatjuk, amint elhalad az űrszonda a rikító Vénusz mellett

Az Európai Űrügynökség (ESA) Solar Orbiter napszondája ezen a héten suhant el az Esthajnalcsillag mellett.

...svg content...NASA
Tudomány
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Az űrszonda csupán 8 ezer kilométeres távolságban volt a Vénusztól, amikor is lenyűgöző felvételeket készített a fedélzetére szerelt kamerájával, amit egyébként a Nap vizsgálatára erősítettek a külső borítására.

A NASA hivatalos közleményéből megtudhattuk, hogy a videón a Vénusz sötét oldalát csodálhatjuk meg, amely mivel a Nap fedésében található, teljesen fekete képet ad, míg a másik oldaláról szikrázó sugarak áramlottak be a felvételbe. Soron kívül Ország Karácsonyfája: már kivágták a hatalmas fenyőt, ma útnak indítják (videó)

A jelenség során a Vénusz a Holdhoz hasonló kifli alakot öltött magára. További érdekesség, hogy a Nap masszív sugárzása miatt eszméletlen erős fénycsóvák és visszaverődések keletkeztek, ami az emberi szemnek szó szerint vakító lehet.

A Solar Orbiter 2022 és 2030 között még legalább hat alkalommal fog elhaladni a Vénusz mellett, míg egyszer a Földet is megközelítheti, máskülönben nem tudná elérni a Napot, amelyet évtizedeken keresztül monitorozhat.

Pusztán a véletlen folytán a japán JAXA űrügynökség és az ESA modulja, a BepiColombo is a Vénusz mellett járt, a Merkúr feltérképezésére tervezett űrszonda szintén bámulatos fotót lőtt a bolygóról.

Az elkövetkező években tehát még rengeteg új fényképet küldhet a két szonda a Földre, így érdemes lesz figyelemmel követnünk a szerkezetek útját és a missziók alakulását a közeljövőben is.

Google kereső: ezt nehogy beírja, ellophatják minden adatát

Meglepő módon próbálnak a hackerek hozzáférni a Google keresőt használók személyes adataihoz.

Különös viselkedést figyeltek meg egy ritka farkasnál

Az etióp farkasok előszeretettel nyalogatják egy helyi virág édes nektárját, mindeközben orrukra és szájukra pollen tapad, ami az első ismert, beporzást végző nagy testű ragadozókká teszi őket.