Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Hamarosan embert küldhet Kína a saját építésű űrállomására

Az utolsó elemeit is összeszerelhetik a Kínai Nemzeti Űrügynökség által tervezett űrállomásnak, így elhárulhat az akadály az elől, hogy ember léphessen a szerkezet fedélzetére.

...svg content...CNSA
Tudomány
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A Hosszú Menetelés–2F névre keresztelt rakétát szerdán helyezték fel a kilövőállomásra, és ha minden az előzetes tervek szerint alakul, akkor három űrhajós felszállhat a Tienho-modul fedélzetére, mellyel kijuthatnak a világűrbe, később pedig csatlakozhatnak az űrállomáshoz.

A SpaceNews értesülései szerint egyelőre nem tudni, pontosan mikor várható az indulás, mint ahogyan arról is mindössze találgathatunk, név szerint mely asztronautákat választották ki a misszióhoz.

Kína négy év után küld ismét embert az univerzumba, összesen pedig már a hetedik űrhajós látogathatja meg a világűrt, ami óriási teljesítményként értékelhető, hiszen először ezt 2003-ban tették meg Oroszország és az Egyesült Államok után.

Legutoljára 2016-ban járt kínai asztronauta az űrben, akkor a Tienkung–2 űrlaboratóriumra szállítottak szakembereket, az egységet azonban 2019-ben megsemmisítésre ítélték, és elégették a Föld atmoszférájában.

A Sencsou–12 kapszula egészen szeptemberig marad a Tienho belső moduljára csatlakoztatva, ami azt jelenti, hogy őszig az univerzumban maradhatnak az űrhajósok, akik valószínűleg különféle teszteket végezhetnek majd el az űrállomáson.

Jövőre egy Hubble szintű űrtávcsövet állíthatnak Föld körüli pályára a Kínai Nemzeti Űrügynökség mérnökei, a Hszüntien űrteleszkóp részletes felvételek elkészítésére és videók rögzítésére is alkalmas lesz.