Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Csillagközi űrmissziót tervez Kína a Naprendszer peremére

A Kínai Nemzeti Űrügynökség bejelentette, hogy a jövőben két űrszondát szándékozik eljuttatni a Naprendszer legtávolibb részére.

...svg content...MTI/EPA
Tudomány
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Vu Vejzsen, a kínai holdmisszió programmenedzsere elmondta, Kína fő célja az lesz, hogy a nemzeti űrügynökségük alapításának 100. évfordulóján, vagyis 2049-ben elérjék a Naprendszer peremét – számolt be róla a The Houston Chronicle magazin.

Ahhoz, hogy teljesíteni tudják az előre kitűzött határidőt, Kínának az elkövetkező három év során ki kell fejlesztenie azt az infrastruktúrát és technológiát, amivel képesek lesznek kilőni a világűrbe egy masszív és ellenálló szondát.

Ha minden az előzetes tervek szerint alakul, Kína lehet az Egyesült Államok után a másik nemzet, amely elhagyta a Naprendszert. Az időzítés szintén kreatív jelleget ölthet, hiszen pontosan 100 csillagászati egységre távolodhat el az űrszonda a Földtől azon a napon, amikor 100. évfordulóját ünnepelheti majd az űrhivatal 2049-ben.

Sokkal többről van szó, mint puszta szimbolizmusról, ugyanis a helioszféra tanulmányozása már évek óta lázban tartja a tudósokat, a kínaiak pedig arról biztosították kollégáikat, hogy nyilvánosságra fognak hozni minden fontos adatot a repülésről.

Mindezekből kifolyólag fontos részletekre derülhet fény az univerzum és a galaxisok keletkezése kapcsán, továbbá kiegészíthetik a Voyager űrszondák által begyűjtött hasznos infókat, ezáltal tisztább képet festhetnek az asztronómusok Naprendszerünkről.