Bemutatta az Orosz Szövetségi Űrügynökség a készülőfélben lévő új űrállomásuk első modulját
Betekintést nyerhettünk a Roszkoszmosz fejlesztési munkálataiba, melynek révén Moszkva 2025-ben saját űrállomást állíthat Föld körüli pályára.
Dmitrij Rogozin, a Roszkoszmosz főigazgatója legutóbbi Twitter-bejegyzésében büszkélkedett el az új modullal, amelyen a videó készítése közben éppen mérnökök dolgoztak.
Az űrállomás belső szerkezetének egyik építőeleme már a helyére került és rendeltetésszerűen működik, ami annak a jele, hogy minden az előre eltervezett ütemben zajlik, így a 2025-ös határidőt teljesíteni tudják.
Korábban már napvilágot láttak olyan pletykák, melyek szerint Oroszország 2025-ig bezárólag végleg elhagyhatja a Nemzetközi Űrállomást, helyette pedig az asztronautákat saját űrállomásra terelhetik át.
Jurij Boriszov, az orosz állami hírügynökségnek adott interjújában elmondta, egyelőre még zajlanak a vizsgálatok azzal kapcsolatban, megéri-e saját modult építeni, a döntést pedig aszerint fogják meghozni, milyen végeredménnyel zárulnak az ISS-en történt technikai ellenőrzések.
Az Orosz Szövetségi Űrügynökség múlt hónapban megállapodást kötött a Kínai Űrügynökséggel, melynek értelmében az elkövetkező években egy nemzetközi kutatóállomást fognak létrehozni, ami Hold körüli pályán keringhet.
Hogy ennek az épülőfélben lévő szerkezetnek köze lehet-e az új projekthez, egyelőre nem tudni, az viszont már biztos, hogy az ISS-t elavultnak minősítették, így hiába hosszabbította meg az Egyesült Államok 2030-ig az űrállomás működtetését, elképzelhető, hogy az utolsó öt évben kihasználatlan marad.