Kásler Miklós levelében rugalmasságra inti az iskolaigazgatókat
Kásler Miklós arra kéri az iskolaigazgatókat, hogy hétfői nyitástól kezeljék rugalmasan a gyermekek hiányzását és ne vonják össze a jelenléti és az online oktatást.
A Telex birtokába jutott levélben Kásler Miklós arra kéri az iskolaigazgatókat, hogy kezeljék rugalmasan a gyermekek hiányzását, ne keverjék az online és a jelenléti oktatást és az óvodákban kerüljék el a csoportok összevonását. A levélben továbbá arról is szó esik, hogy az iskolákat ellátják fertőtlenítőszerrel és érintésmentes hőmérőkkel is.
Az emberi erőforrások minisztere által április 16-án kiküldött levélben szerepel, hogy az április 19-i nyitással megszűnik a rendkívüli szünet, ezért az óvodai, valamint az alsó tagozatos általános iskolai oktatás folytatódik. Kásler arra kéri az óvodapedagógusokat, hogy ne vonják össze a csoportokat akkor sem, ha az alacsony létszám ezt indokolná.
A felső tagozatos osztályokban továbbra is digitális munkarendben valósul meg az oktatás, s amennyiben a szülők igényt tartanak rá, úgy május 10-ig minden érintett iskola köteles megszervezni a gyermekek felügyeletét, étkezés biztosításával. Az iskolákban eddig is alkalmazott intézkedések továbbra is hatályosak maradnak: mérni kell a gyermekek testhőmérsékletét, maszkot kell viselni, rendszeresen kell fertőtleníteni és szellőztetni.
Kásler arra inti levelében az iskolaigazgatókat, hogy kezeljék rugalmasan a hiányzásokat, a távolmaradásokat azonban csak alapos indokkal tekinthetik majd igazoltnak. A tanév kezdete előtt kiadott intézkedési terv alapján azonban a veszélyeztetett tanulók szülői kérésre, és igazgatói döntés után otthonról is bekapcsolódhatnak az oktatásba.
A levél tartalma szerint a jelenléti és a digitális oktatást külön kell kezelni, míg az igazolatlan hiányzásokra ugyanolyan szabályok vonatkoznak, mint korábban, tehát: 250 órát meghaladó hiányzás esetén, s amennyiben az érintett diák teljesítménye érdemjeggyel nem értékelhető, úgy osztályozó vizsgát kell tennie.
A hétfői nyitás után tapasztalt koronavírus-fertőzés esetén az érintett iskola az „az illetékes népegészségügyi szervvel egyeztetve” rendkívüli szünetet rendelhet el, a tantermen kívüli digitális munkarendről pedig az operatív törzs hozhat majd döntést.