A Harvard és az MIT kutatója szerint a koronavírus egyértelműen laboratóriumból származik
Annak ellenére, hogy az Egészségügyi Világszervezet nyomozói szerint minimális az esélye a Covid19 laboratóriumi eredetének, neves szakértők úgy gondolják, mégis mesterséges úton juthatott ki a kórokozó a környezetbe.
A WHO főigazgatója múlt hónapban úgy nyilatkozott, hogy a kutatások eredményei ellentmondásosak voltak, mivel a nyomozóknak és a vizsgálatot végrehajtó szakembereknek nem nyújtottak kellő segítséget a kínaiak, ezért nem tudták a laboratóriumi eredethez kötődő szálakat kivizsgálni.
Az MIT Broad Institute és a Harvard Egyetem kutatója, Alina Chan a Slate magazinnak adott interjújában elmondta, egyetért a WHO vezetőjével, egyúttal hozzátette, érdemes lenne tüzetesebben megnézni, valójában hogyan mehetett végbe a covid-járvány kitörése 2019 év végén.
„Tisztázni szeretném, hogy még mindig úgy gondolom, a vadvilági eredet egy lehetséges forgatókönyv, azonban úgy gondolom, kulcsfontosságú lenne a nyomozás szempontjából, ha politikai befolyásoltság nélkül folyhatnának a kutatások.”
Chan szerint nehezen magyarázható tudományos eszközökkel és módszerekkel, hogy a koronavírus a Vuhantól több száz kilométerrel arrébb fekvő barlangok mélyén élő denevérek szervezetében mutálódott volna át emberre veszélyes variánssá. Azt is felettébb érdekesnek tartja a szakértő, hogy a vuhani virológiai kutatóintézet tudósait éppen véletlen folytán küldték volna ki a barlangokba mintavételezésre azután, hogy berobbant a járvány Kínában.
„A laboratóriumoknak világszerte szigorú biztonsági előírásoknak kell megfelelniük annak érdekében, hogy elkerüljék a biológiai baleseteket, arról viszont nincsenek statisztikáink, hogy Kínában összesen hány ilyen incidens történt abban az ominózus évben” – zárta gondolatait Chan.