Nemsokára megkezdődhet az eddigi legnagyobb kínai űrállomás összeszerelése
Miközben a Kínai Nemzeti Űrügynökség szakemberei az utolsó finomításokat végzik a hamarosan Föld körüli pályára állítandó űrállomás komponensein, addig folyamatosan zajlanak a leendő asztronauták kiképzései.
A Space.com tudományos riportja szerint Kína az elkövetkező hónapokban több különálló modult is az univerzumba bocsáthat annak érdekében, hogy később űrhajósok segítségével összeszereljék a legújabb űrállomásukat.
A Tienkung–3 lesz a távol-keleti ország legnagyobb űrszerkezete, amelyet 11 elkülönülő alapegységből fognak összeállítani.
Egyelőre nincs meghatározva, pontosan mikor indulhatnak útjuknak a missziók, csupán azt lehet tudni, hogy az asztronauták a Sencsou névre keresztlet kapszulával juthatnak ki a világűrbe, melyet a Hosszú Menetelés–2F rakétával fognak Föld körüli pályára állítani.
Habár eddig megpróbálták titokban tartani a tesztelések eredményeit, a lap kiszúrta, hogy a küldetés egyik résztvevője, Vang Japing, aki egyben Kína második női űrhajósa lesz, a Hszinhua állami hírügynökséghez eljuttatott videóban éppen egy kiképzésen tréningezik.
Mindezekből arra a következtetésre juthatunk, hogy már javában zajlanak a misszió előkészületei, és mivel Kína már októberben közzétette az űrhajósok listáját, ezért arra számíthatunk, hogy hamarosan megvalósulhat a nagyszabású projekt.
A kiképzés fő részei a NASA-nál is megszokott vízalatti tesztek, melyek során a szkafanderekbe öltözött asztronauták egy szimulált környezetben végzik el azokat a feladatokat, amelyeket később súlytalanság állapotában is szükséges lesz végrehajtaniuk az űrállomáson.