Így égett el a SpaceX rakétájáról leváló modul a Föld atmoszférájában
Március 4-én a SpaceX Föld körüli pályára állította Starlink műholdjait a sokak által ismert Falcon 9 újrahasznosítható rakétával, a fennmaradt egységek azonban csak napjainkban léptek be bolygónk légkörébe.
A kilövés korántsem bizonyult egyszerű feladatnak, ugyanis a rakéta második fázisa során az erőforrások kitértek a pályájukról és 23 napon keresztül a világűrben kószáltak egészen addig, amíg végül pazar fénycsóvaként el nem égtek a légkörben.
Az atmoszférába való belépés helyi idő szerint hajnali 4 órakor történt meg Seattle fölött, az eseményről pedig többen is felvételeket készítettek, miközben éppen megcsodálták a nem mindennapi jelenséget.
A rakéta fázisa lassan a Földre hullott, és bár egyesek attól tartottak, hogy becsapódhat a házak közé, végül szépen lassan elégett, és senkinek sem okozott szerencsére problémát, vagyis minden pontosan a tervek szerint alakult.
A News 1130 vancouveri televíziócsatornának adott nyilatkozatában Bill Burnyeat, a kanadai planetáriumokat összesítő társaság csillagásza elmondta, ha az objektumot nem irányították volna a Föld felé, űrszemétként akár a Nemzetközi Űrállomást is veszélyeztethette volna, ezért jó döntés született a SpaceX részéről.
„Ez olyan, mintha egy autót próbálnánk meg egy parkolóban vezetni, kormányozhatunk ide-oda, végül mindig más járművekbe fogunk ütközni. Az egység nagy része elégett az atmoszférában, komolyabb veszélyektől nem kell tartanunk.”
A SpaceX egyébként hamarosan kilövőállomásra állíthatja SN11 Starship prototípusát, amely elődjével ellentétben valószínűleg anélkül fog landolni a platformon, hogy hatalmas lángok közepette elégne.