391,78 Ft
457,76 Ft
62,593 $

Kikapott a női vízilabda-válogatott a világbajnoki döntőben az USA-tól

A magyar női vízilabda-válogatott világbajnoki döntőt játszhatott Dohában az Egyesült Államok ellen.

Fotó: Rybanska Natasa a női vízilabdatorna döntőjében játszott Amerikai Egyesült Államok - Magyarország mérkőzésen a dohai vizes világbajnokságon 2024. február 16-án. MTI/Kovács Tamás

A férfi vízilabda-válogatott messze nem hozta azt, mint amit a többség várt tőlük a vizes világbajnokságon Dohában. Nem indult rosszul számukra a vb, majd jött a franciák elleni vereség, ami mindent felülírt. Több góllal is vezetett a sokkal esélyesebbnek tartott magyar csapat, ám a vége drámaian alakult, drámaian rosszul.

A szerbek ellen már nem lehetett óriási tét, így a színvonal sem volt túl magas, de megint kikapott a válogatott. Mindeközben a női vízilabda-válogatott szárnyalt, és olyannyira jól teljesítettek, hogy bejutottak az elődöntőbe, majd onnan a döntőbe, így már semmiképpen sem térhettek haza érem nélkül, miközben biztosították a helyüket a közelgő olimpiai játékokon. Soron kívül A hét első felében napsütés, a második felében esős és szeles lesz az idő

A fináléban az Egyesült Államokkal feszült össze a női csapatunkkal, akik semmit nem bízhattak a véletlenre az erős amerikai válogatott miatt. Mindkét válogatott rendkívüli elszántsággal, önbizalommal és felkészülten vágott neki a csatának, még igazán tippelni is nehéz lehetett volna a végeredményt illetően, különösen azok után, amit a magyar lányok mutattak az elmúlt napokban.

Rosszul kezdődött a döntő

Nem kezdődött túl biztatóan a döntő magyar szempontból, mivel az USA két gyors góllal hangolt a folytatásra, és egymás után akadályozták meg a támadásokat. Amikor már 3-0 volt az állás, megszületett az első gólunk, amire mentálisan is nagy szükség volt, majd jött a következő, így csak 1 gól volt a differencia. 3 gólos, magabiztos vezetést szórtak el az amerikaiak az első negyed végére, bár ez a 3-2-es fordulás sem volt életbiztosítás ellenük.

Az első negyedhez hasonlóan a másodikat is erőteljesen indította az USA, bombagóllal jelezték a szándékukat, 4-2-re módosítva ezzel az állást, amire meg is volt a válasz, viszont az ellenfél továbbra is masszívan védekezett, kiegészülve az erős kapusteljesítménnyel. Igyekeztek újra elhúzni, majd 5-3-as állásnál kapust cseréltek a magyarok. Abszolúte egyenrangú ellenfélként küzdöttek a magyarok, és olyannyira nem hagyták magukat, hogy a harmadik negyedre 5-4-re hozták fel a különbséget.

A harmadik negyedben sem unatkozhattunk, és azt követően, hogy úgy tűnt, 6-4-re ugrik meg az USA, időn túli dobás miatt maradt az 5-4, ami annyira nem jött jól az amerikai lányoknak, hogy mire felnéztek, már 5-5 szerepelt az eredményjelzőn. Végtelenül szoros volt a negyed, amit kapott gól nélkül úsztak meg a magyarok.

Az utolsó negyedben sok múlt az eladott emberelőnyökön, kulcsfontosságú momentumban növelte 7-5-re az előnyét az USA, de ekkor még több mint 4 perc volt hátra. Pár másodperccel ezután szinte minden eldőlt, 8-5-nél egy ilyen erős csapat ellen lehetetlennek tűnt visszajönni az utolsó percekben. 2 perc 25 másodpercnél a magyarok kihasználták a kettős emberelőnyt, két gólra csökkentve ezzel a hátrányukat. Már 1 perc sem volt hátra, 8-7-re álltak a felek, és ugyan ez a meccs is drámai véget ért, az USA jött ki belőle jobban, övék a világbajnoki cím.