449,11 Ft
66,054 $

A magyar férfi vízilabda-válogatott Szerbia ellen is kikapott a vizes vb-n

A magyar férfi vízilabda-válogatott legutóbb Szerbia ellen ugrott vízbe a dohai világbajnokságon.

...svg content...Fotó: Jansik Szilárd (j) és a francia Thomas Vernoux a férfi vízilabdatorna negyeddöntőjében játszott Magyarország - Franciaország mérkőzésen a dohai vizes világbajnokságon 2024. február 13-án. MTI/Kovács Tamás

Nem éppen úgy alakult a férfi vízilabda-válogatott számára az idei vizes vb, mint ahogyan azt eltervezték. Minden esélyük meglett volna az újabb aranyéremre, és arra, hogy tökéletesen hangoljanak az olimpiai játékokra. Ehelyett komoly csalódással hagyhatják el Dohát, és drukkolhatnak azért, hogy a lányok megnyerjék a döntőt.

A női vízilabda-válogatott már ott van a döntőben, míg a férfiak hiába vezettek több góllal a papíron sokkal gyengébb franciák ellen, végül kikaptak. Sokan ledöbbent az eredmény láttán, és először a játékosok sem értették, mi történik, mert papírformaszerűen kezdődött a játék, minden adott volt ahhoz, hogy rövidre zárják a kérdést. Soron kívül 3 óra 40 percig tartott Robert Fico operációja, mélyaltatásban van

Ehelyett most az 5-8. helyért kellett ismét medencébe ugraniuk, nem éppen a legboldogabban, látván azt, hogy mások már a nagy fináléra készülhetnek. Szerbia volt az ellenfél csütörtök délután, mely lehetőséget adott arra, hogy valamelyest javítsanak a játékosok a kialakult helyzeten, hiába nem jár ezért már érem.

Megint drámai volt a vége

Nem unatkozhattunk a mérkőzés alatt, sokáig fej-fej mellett haladt a két csapat, egyik sem tudott meglépni a másik elől. A meccs legnagyobb részében mindössze egy gól volt a különbség, majd az utolsó negyedben kettővel kezdtek el menni a szerbek, akiket szintén előrébb vártak a világbajnokságon.

Csalódás ide vagy oda, mindkét válogatott komolyan vette a találkozót, bár az a vérbeli keménység és élesség kevésbé volt meg az érem hiányában. Többször is kulcsmomentumban védekezte ki a magyar csapat a szerbeket, ám a befejezések most is hiányoztak. Ennek meglett ára, és közel 5 perccel a lefújás előtt három gólra nőtt Szerbia előnye 11-8-as állással.

Hiába léptek meg a szerbek, nem adták fel a magyarok, és noha 1 perccel a vége előtt óriási góllal egyenlítettek, azt nem adták meg a sípszó miatt. 11-10-es állással folytatódott tovább a harc a vízben, majd 14 másodpercnél jött az időkérés. Kevésen múlt, de nem sikerült, a kapus védett, ezzel eldőlt, hogy a 7. helyért játszhat a magyar válogatott, addig a szerbek az 5-ért.

Drámai módon győzte le a Paks a Ferencvárost a Magyar Kupa döntőjében

Igazi kupadöntős hangulat fogadta a Ferencvárost és a Paksot a Puskás Arénában, ahol rengetegen voltak kíváncsiak a Magyar Kupa döntőjére.

3 óra 40 percig tartott Robert Fico operációja, mélyaltatásban van

Húsz perc híján négy órán át tartott Robert Fico operációja az ellene elkövetett merénylet miatt, és most már csak a szervezetén múlik, hogyan sikerül megküzdeni a sérüléseivel.