Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Varga Mihály elárulta, mely országok nem támogatták az uniós pénzek kifizetését

Varga Mihály elárulta, mely országok nem támogatták az uniós pénzek kifizetését

Varga Mihály elárulta, mely országok nem támogatták az uniós pénzek kifizetését
Fotó: MTI/Hegedüs Róbert

Kiderült, jóval több ország blokkolta volna a magyar EU-pénzek kifizetését, mint azt előzetesen gondolták.

Ahogy arról korábban is beszámoltunk, a pénzügyminiszterekből álló Európai Tanács megszavazta, hogy Magyarország részére kifizessenek közel egymilliárd euró értékű uniós támogatást, s bár azt már korábban is lehetett tudni, hogy Hollandia biztosan blokkolta volna a kifizetést, most kiderült, több ország is ugyanezen az állásponton volt.

Varga Mihály pénzügyminiszter most egy Facebook-bejegyzésben árulta el, mely országok voltak azok, melyek nem támogatták, hogy megtörténjen az uniós pénzek kifizetése Magyarországnak. A pénzügyminiszter az Index egyik cikkét is megemlítette, majd annak bizonyos pontjait pontosította, mondván, „a cikk pontos, de nem teljes leírását adja a pénteki európai pénzügyminiszterek vitájának”.

Varga Mihály bejegyzésében úgy fogalmazott, „a magyar és lengyel RRP módosítását ugyanis nemcsak a holland (épp ügyvivő kormány van) kollégám, és a litván-észt-lett hármas nem támogatta, hanem a „gyávák koalíciója” is, a finn-dán-svéd trió”, hozzátéve, hogy „ők általánosságban érveltek a szupermérföldkövek mellett, mellékesen említve lengyeleket, magyarokat”.

A bejegyzésben kijelentette, „ezek az országok mindent megtesznek azért, hogy a nekünk és Lengyelországnak jogosan járó támogatásokat visszatartsák”, állítva, „nem fontos számukra a zöld átállás, vagy az energiafüggőség csökkentése sem”. Varga Mihály megjegyezte továbbá, „még a velünk kritikus Európai Bizottság is kitűnőre minősítette a magyar helyreállítási program módosítását, őket ez nem érdekelte”.

A politikus zárójelben hozzátette, „a litván kolléga szerint még nem értek a magyar program vizsgálatának végére…”. Bejegyzését pedig azzal zárta, „a kísérlet nem sikerült, a többség megértette és elfogadta a magyar program jelentőségét”.