Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
369,53 Ft
Euró
393,77 Ft
Font
457,11 Ft
Bitcoin
63,631 $

A vakcinaútlevelek csak súlyosbíthatják a világjárványt

A brit kormány vakcinaútlevél tervének kiszivárgott elemzése szerint a nagy helyszínekre való belépés ellenőrzésének előírása hozzájárul a vírus terjedésének fokozásához.

Fotó: Unsplash/Lukas
Külföld

Borbély Fanni

Szerkesztő

A nagy rendezvények szervezőinek kötelezése a résztvevők oltási státuszának ellenőrzésére továbbra is kulcsfontosságú része Boris Johnson világjárvány elleni védekezési tervének. Az intézkedéseket a téli „B-terv” részeként vezetnék be, ha a megbetegedések számának növekedése olyan kórházi ellátást eredményezne, amely túlterhelné az NHS-t.

A miniszterek szerint az oltási politika továbbra is napirenden marad, annak ellenére, hogy a Digitális, Kulturális, Média- és Sportminisztérium (DCMS) hatásvizsgálata szerint az útlevélrendszer a közegészségügyi helyzet romlásának kockázatát hordozza magában. Soron kívül Még mindig keresi a rendőrség az Andrássy úti Louis Vuitton üzletet kirabló elkövetőket

A múlt hónapban készült 13 oldalas, „hivatalos és érzékeny” dokumentum szerint az útlevelek bevezetése azt kockáztatja, hogy több embert kényszerítene arra, hogy olyan területeken legyenek aktívak, ahol nem kell elvégezni az ellenőrzéseket. A Telegraph által szemlézett dokumentum szerint több ember gyűlne össze az egyébként is rosszul szellőző kocsmákban.

„Az ágazatban az a fő aggodalom, hogy a tanúsítás a tevékenységet és az üzletet a zenei helyszínekről például a zenei és késői alkoholfogyasztási engedéllyel rendelkező kocsmákba, stb. terelheti, ami a céllal ellentétes és potenciálisan kontraproduktív lehet.

Hasonlóképpen, ha a tanúsítás kiszorít egyes szurkolókat a strukturált és jól szellőző sportstadionokból, ez azt eredményezheti, hogy helyette strukturálatlan és rosszul szellőző kocsmákba mennek, ahol több alkoholhoz juthatnak hozzá, mintha a stadionokban lennének.

Az Európa-bajnokságról származó bizonyítékok azt mutatták, hogy a kocsmákkal kapcsolatos esetek száma még akkor is megugrott, amikor Anglia külföldön játszott”

– olvasható a dokumentumban.

Júliusban, amikor a zárlatból való kilépés ütemtervének negyedik lépését ütemezte, Johnson azt mondta, hogy szeptember végétől bevezetik a kötelező oltásellenőrzést. De a parlament hátsó padsorokban ülő képviselőinek felháborodását és a lázadással való fenyegetést követően a miniszterelnök inkább elvetette a tervet.

A miniszterekre az elmúlt napokban egyre nagyobb nyomás nehezedett, hogy a B-tervre térjenek át, miután a kórházi kezelések és a halálesetek száma megnőtt – múlt hét csütörtökön már 52 009 új fertőzést jelentettek, bár azóta némi visszaesés tapasztalható.

Az NHS napi felvételei az elmúlt két napban meghaladták az 1000-es határt, és jelenleg 8 239 olyan beteg van a kórházakban, akiknek a vírustesztje pozitív volt. Annak ellenére, hogy a miniszterelnök hivatalos szóvivője tegnap azt mondta, hogy a vírus visszaszorítását segítő egyes intézkedéseket újra be kellene vezetni, most az alábbiak hangoztak el:

„Ha a lakosság továbbra is betartja az általunk meghatározott viselkedési formákat és útmutatásokat, és az arra jogosultak megkapják az emlékeztető oltásokat, úgy véljük, hogy tovább tudjuk fékezni az eseteket, és csökkenteni tudjuk az arányokat, valamint a kórházi kezelések és a halálesetek számát. Egyelőre nem tervezzük, hogy áttérjünk a B-tervre”.