Vakcina helyett az „antitest-koktél terápia” is védelmet nyújthat a koronavírussal szemben
Az amerikai Sorrento Therapeutics biofarmakológiai vállalat pénteken egy olyan készítményt mutatott be, ami 100%-ban működhet a COVID-19 kórokozója ellen.
A H.C. Wainwright elemzője, Raghuram Selvaraju határozottan bízik abban, hogy az ún. „antitest-koktél terápiának” köszönhetően sokkal nagyobb mértékű védettség alakulhat ki egyes embereknél, ezzel pedig lassíthatják a koronavírus terjedését.
A „koktélban” egy STI-1499 nevű antitest található, ami képes teljesen blokkolni a kórokozó sejtekbe történő behatolását. Ez az antitest lehet az első összetevője annak a három részes COVI-SHIELD „antitest-koktélnak”, amelyet a COVI-GUARD technológiával együtt használhatnak a vírus ellen.
A COVI-GUARD és COVI-SHIELD a betegség megelőzésére irányuló gyógyszerek lehetnek és azoknál alkalmazhatják, akik például visszatérnek a munkahelyükre vagy nemrég érintkezhettek COVID-19 fertőzöttel. Amíg nem lesz védőoltás, ez a megoldás kiváló eszköze lehet a koronavírus intenzivitásának csökkentésének.
Amíg az elemző szerint az „antitest-koktélos” kezelés akár két hónapig is védettséget nyújthat a Sars-CoV-2 vírussal szemben, addig az STI-1499-hez hasonló antitestek csupán rövid életűek. A vakcina esetében a szervezet maga állítja elő az immunválaszokat, míg az adagolásuk nem garantálhatja a teljes védettséget – állítja Dr. David Weiner, aki jelenleg is a koronavírus ellni védőoltáson dolgozik.
„A vakcina esetében az ember immunrendszere reagál és kitermeli a saját anititestjeit, ezért pár injekció beadása után hosszú távú védelem alakulhat ki”, mondta Weiner a Fox News-nak adott interjúban.
A Sorrento a pénteki közleményükben arról írtak, hogy az STI-1499 100%-ban lassítja a koronavírus-fertőzést. A cég havi 200 ezer adag antitest-koktélt tervez legyártani, amelyhez az amerikai kormány támogatását kéri.
A gyógyszeripari vállalat már több koronavírusra irányuló kezelési módszert és terápiát fejlesztett ki, a legújabb megoldásukban szerintük rendkívül nagy potenciál rejlik és emberek tízezreinek életét lehetne vele megmenteni.
Orosz, amerikai, brit és francia tudósok százai dolgoznak jelenleg is éjt nappallá téve annak érdekében, hogy a lehető leggyorsabban kifejleszthessék a COVID-19 elleni védőoltást. A Moderna korábban már bejelentette, hogy túl vannak a tesztelés első fázisán, mellette a Sanofi is – akik korábban a SARS-vakcinát készítették el – szintén komoly kutatásokba kezdett.
Közben megérkezett a tengerentúlról az ígéretes antivirális készítmény: