Az USA rászólt Putyinra, Johnson semmi őszintét nem lát benne
A brit miniszterelnöknek erős kétségei vannak azt illetően, hogy Vlagyimir Putyinnak az utóbbi időben vannak-e őszinte megnyilvánulásai, míg az USA szerint az orosz elnök megint átlépett egy határt.
Nem sokkal azután, hogy bejelentették az orosz-ukrán találkozót, amit hétfőre időzítettek, Putyinak ismét volt egy erős nyilatkozata Oroszország nukleáris fegyverkezésről, és készültségi állapotot rendelt el.
Azzal, hogy az orosz elnök készültségbe helyezte a nukleáris erőket, ismét sokakat magára haragított, miközben Ukrajna sorra kapja a fegyveres és pénzügyi segítségeket, hiába harcol egyedül a fronton Oroszország ellen. Az EU már amiatt is aggódik, hogy az orosz invázió más országokra is kiterjedhet, és közben jóváhagyta a következő szankciócsomagot Putyinékkal szemben.
Mint arról a Sky News is beszámolt, Boris Johnson brit miniszterelnök szerint Putyin legutóbbi fenyegetése elvonja a figyelmet az ukrajnai helyzetről, annak válságáról, és nemigazán hisz a béketárgyalások sikerességében.
Johnsonnak vannak kétségei azt illetően, hogy Putyin valóban tárgyalni akar, és hozzátette, semmi olyat nem látott eddig a viselkedésében, ami arra engedne következtetni, hogy őszinte lenne. Emellett Johnson bírálta az RT televíziós csatornát, amiért szerinte olyan anyagokkal dolgozik, amik sokat ártanak az igazságos tájékoztatásnak.
Az Egyesült Államok sem hagyta szó nélkül Putyin döntését, az amerikai nagykövet felszólította, hogy hagyjon fel a veszélyes retorikával a nukleáris fegyverekkel kapcsolatban, ami már önmagában sok veszélyt rejt. Az Egyesült Államok és a NATO is veszélyesnek, valamint elfogadhatatlannak nevezte az orosz elnök azon parancsát, amikor magas készültségbe helyezte nukleáris erőit.
A Fehér Ház nem zárta ki annak a lehetőségét, hogy újabb szankciókat vezessen be az orosz energiaszektorral szemben, ami egyre több ütést kap, és ezek az ütések egyre fájdalmasabbak a gazdaság számára.
Putyin elmondása szerint a döntésére amiatt volt szükség, mert a NATO-szövetségesek agresszív nyilatkozatokat tesznek, illetve a nyugati országok széles körű szankciókat vezetnek be, ami reakciókat vált ki. Az Egyesült Államok továbbra is vizsgálják annak lehetőségét, hogy új és még keményebb intézkedéseket vezessenek be Oroszországgal szemben.