Az USA robot járőrkutyákat tesztel a határokon
A jövőben a négylábú járőrök töltenék be a az autonóm őrszem pozíciót.
Az Egyesült Államok határőreinek legújabb munkatársai úgy tűnik, hogy a robotkutyák lehetnek a jövőben, az amerikai Belbiztonsági Minisztérium (DHS) ugyanis újabb részletekről számolt be a déli határon tesztelt négylábú robotok feladatairól. Habár a minisztérium nem osztotta meg a robotkutyák bevetésének pontos tervét, annyit elárultak, hogy a gépeket különböző, főként a felügyeletre összpontosító tevékenységek során tesztelik.
A minisztérium azt azonban elárulta, hogy az eddigi tesztek mind sikeresek voltak, így a projekt is folytatódik, melynek célja, hogy emberek és robotok összehangoltan legyenek képesek együttműködni. A DHS kutatás-fejlesztési részlegének programvezetője, Brenda Long egy nemrég közzétett bejegyzésében azt írta, mivel a déli határ kifejezetten barátságtalan környék az emberek és állatok számára, a robot tökéletesen helyt fog állni ezen a területen.
A programot egyébként hivatalosan is elnevezték, és AGSV-ként hivatkoznak rá, de Long is csak robotkutyaként hivatkozott a négylábú őrző-védő gépekre.A robotkutyákat a Ghost Robotics építi, amely a sokkal ismertebb Boston Dynamics egyik legfőbb riválisa. A vállalat legnépszerűbb modellje a Ghost Vision névre keresztelt négylábú robot, mely 76 cm magas, 32 kilogrammot nyom, és 3 óra alatt képes megtenni akár 12 kilométert is, mindezt egyetlen töltéssel.
A robotkutya képes önállóan navigálni magát, de ember is irányíthatja, és megannyi hasznos funkcióval látták el: felszerelhető rá egy hő- és éjjellátó kamera is, s bár a Ghost Robotics nemrég bemutatta azokat a prototípusokat, melyeket fegyverekkel szereltek fel, egyelőre nem úgy tűnik, hogy az amerikai határvédelemben is hasznosítani akarnák ezt a modellt – írja a Verge.