Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Jöhet az új trend – smink nélküli hatás egyetlen kiegészítővel (videó)

Jöhet az új trend – smink nélküli hatás egyetlen kiegészítővel (videó)

Jöhet az új trend – smink nélküli hatás egyetlen kiegészítővel (videó)
Shutterstock/Illusztráció

Egy japán innováció kavarta fel a szépségápolási világot, miután megjelentek a „sminkszemüvegek”, amik viselésével úgy tűnhet, mintha az arcunkon pirosító vagy korrektor lenne – miközben valójában egy gramm smink sincs rajtunk.

A termék Tokióban, a Jins Eyewear üzleteiben debütált, és máris óriási érdeklődést váltott ki a közösségi médiában. „Teljesen odavagyok a sminkszemüvegekért, amik egy népszerű japán szemüvegboltban jelentek meg.” – mondta egy influenszer. Grace szerint ezek a kiegészítők „tökéletesek ahhoz a smink nélküli sminkhatáshoz”, és különösen elegáns megjelenést biztosítanak. Kedvencei az „Orange Red” és a „Pink” árnyalatú pirosító szemüvegek, míg a „Airy Purple” korrektoros változat szerinte „a legjobban elfedte a szem alatti táskákat”.

A cikk a videó után folytatódik

A sminkszemüvegek két típusban érhetők el: az egyik az arcpírt imitálja, míg a másik a szem alatti karikákat hivatott eltüntetni. „A pirosítószemüveg olyan természetes színt ad az arcnak, mintha valóban smink lenne rajta, míg a korrektoros változat tényleg kevésbé láthatóvá tette a szem alatti táskáimat” – írta Grace a posztjában. „Nagyon fontos, hogy a bőrtónusodhoz illő árnyalatot válaszd, ezért vásárlás előtt érdemes mindet kipróbálni.”

A Jins Japan üzleteiben a szemüvegeket akár 50 percen belül elkészítik, ha valaki dioptriás változatot kér – de ez nem minden esetben garantált. A kommentelők közül többen jelezték, hogy „a bonyolultabb receptek esetén akár több napot is igénybe vehet az elkészítés”, ezért érdemes már az utazás elején érdeklődni, ha valaki Japánban szeretne ilyen szemüveget vásárolni.

A közösségi médiában megjelent reakciók szerint „Japán olyan problémákat old meg, amelyekről nem is tudtuk, hogy léteznek”, míg mások úgy fogalmaztak: „Ez annyira cuki! Bárcsak több keretformát találtam volna.” Egy hozzászóló szerint „Japán a jövőben él”, utalva arra, hogy az ország szépségipari fejlesztései gyakran megelőzik a globális trendeket.

Bár a sminkszemüvegek egyelőre csak Japánban érhetők el, a nemzetközi érdeklődés alapján nem kizárt, hogy hamarosan más országokban is megjelennek. Addig is, aki Tokióban jár, érdemes felkeresnie a Jins Eyewear üzleteit – akár dioptriás, akár divatcélú változatot keres.