Bali azt fontolgatja, hogy betiltaná az új hotelek építését, ezzel is harcolva a turistaáradat ellen.
Noha némiképp mérséklődött szeptemberben a szállodák forgalma, a KSH legfrissebb adatai szerint Magyarország még mindig népszerű desztináció a külföldiek körében.
Egy háromszéki idegenforgalmi vállalkozó arra számít, hogy a panziósok egy része is be fogja dobni a törölközőt, és inkább eladja a vállalkozását egy ilyen helyzetben.
Az elszálló energiaárak miatt többen is változtatásra kényszerültek, így a DK árnyékkormánya szerint 6 hónapos rezsitámogatásra lenne szükség.
A jelenlegi helyzetben mindössze két választása van a vállalkozásoknak: vagy beépítik a megnövekedett költségeiket az árakba, vagy végleg lehúzzák a rolót.
A beszámolók alapján több szálloda is a bezárás vagy a részleges lezárás mellett dönthet, ha jön a tél.
A pihenni vágyók kedvét még az átlagosan 10-15 százalékos áremelkedés és a kedvezőtlenebb időjárási körülmények sem szegték.
A SZÉP-kártyákat érintő változás nem érintette túl jól a szállodák és éttermek üzemeltetőit.
Mészáros Lőrinc, Magyarország egyik legnagyobb vállalatbirodalmának vezetője az Indexnek adott interjújában reagált arra, hogy 17.7 milliárd forintos állami támogatást kapott szállodafelújításokra a járvány idején.
Málta, a Földközi-tenger szigete Szicíliától délre, az ötcsillagos szállodát foglaló utazóknak foglalásonként legfeljebb 100 dollárt fizet – ösztönzést nyújtva a stílusos vakációra, ezzel is hozzájárulva a vendéglátás gazdaságához a koronavírus-járvány miatti leállításokat követően.