Kínában meglepő intenzitással robbant be újra a járvány, s bár példátlanul szigorú lezárások követték a növekvő esetszámokat, a tudósok versenyt futnak az idővel, hogy korszerűbb oltóanyagot biztosítsanak a vírus ellen.
Orbán Viktor ugyan szívesen rendelne még orosz és kínai vakcinákat, jelenleg nincs rájuk szükség ebben a formában, a nyugati utánpótlás elegendő.
Svájci kutatók legújabb tanulmányukban bebizonyították, hogy a Janssen-, a Sinopharm- és a Szputynik-vakcinák hatékonysága jóval alacsonyabb az omikron-variánssal szemben, mint a korábbi mutációk esetében.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az ATV-nek elmondta, hogy mind a Szputnyik mind a Sinopharm szállítói teljesítették a Magyarországgal korábban megkötött szerződéseket, és jelenleg nem folynak tárgyalások újabb szállítmányokról.
Az Európai Uniós országok többségében kételkednek az orosz és a kínai vakcina hatékonyságában.
Olaszország bizonyos feltételek mellett elfogadhatja a keleti vakcinákat a munkavállalók számára.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) hétfőn bejelentette, hogy egy független szakértői panel javaslata szerint újabb, harmadik dózis oltóanyagot kell felajánlani azoknak a 60 évnél idősebb személyeknek, akiket Sinovac vagy Sinopharm kínai fejlesztésű koronavírus elleni vakcinákkal oltottak be.
Együttműködési szándéknyilatkozatot írt alá a magyar és a kínai fél, melynek értelmében tíz hónapon belül létrehozzák a védőoltások gyártásához szükséges kapacitást és infrastruktúrát.
A biotechnológiai vállalat oltóanyaga új lendületet adhat a technológiának a hagyományos oltások hatékonyságával kapcsolatos aggodalmak közepette.
A kínai vállalat egy olyan speciális oltóanyagot alkotott meg, melynek révén csökkenthető a koronavírus delta és béta mutációjával megfertőzöttek kórházba kerülésének esélye.
Miközben az mRNS-vakcinák esetében minden bizonnyal szükséges lesz a harmadik, emlékeztető oltás, addig a kínai és orosz védőoltásoknál akár a negyedik adagot is igénybe kell majd venniük az embereknek a maximális védettséghez.