Egy friss kormányrendelet teszi lehetővé ezentúl – a háborús veszélyhelyzetre hivatkozva –, hogy a munkáltatónak nem 15 napja lesz kirúgni a pedagógust, hanem akár a tanév végéig is kivárhat.
A tanulók elmondása szerint „nem hagyhatják, hogy csak úgy kirúgjanak istvános pedagógusokat”, ezért cselekedniük kellett.
Igen erős kijelentést tett Brenner Koloman, a Jobbik frakcióvezető-helyettese a kölcseys tanárok kirúgása kapcsán: meglátása szerint a kormány "alattvalónak" tartja a pedagógusokat, velük együtt pedig általánosságban az értelmiségieket.
Többen is úgy érzik, hogy a kirúgásukkal egyértelmű üzenetet fogalmazott meg a hatalom, röviden annyit, hogy „mindenki fogja be a száját”.
A budapesti Kölcsey Ferenc Gimnázium tanárai arról számoltak be, hogy egyik pillanatról a másikra kirúgták őket, amiért részt vettek a polgári engedetlenségben.
Kunhalmi Ágnes nem a legjobb hangulatban írhatta meg a legújabb posztját, aminek középpontjában a pedagógusok helyzete áll.
Az ELTE Radnóti Miklós gyakorlóiskola tanárai pontokba gyűjtötték az akció okait.
Mivel kedden sem sikerült megállapodnia a kormány és a pedagógusi szakszervezetek között, több iskolában polgári engedetlenségi akcióval tiltakoznak a béremelésért küzdő tanárok.
A pedagógusok szerint nem igaz, hogy nincs forrás rendberakni az ágazatot, polgári engedetlenségi akciójukkal pedig lehetőséget adnak a kormánynak, hogy változtassanak.
Az Illyés Gyula Gimnázium tanárai nem láttak más lehetőséget, ezért meglépték, hogy sem az érettségit, sem pedig az órákat nem tartják meg.
A pedagógusok által bejelentett sztrájkot ellehetetlenítő pénteki kormányrendelet ellen egyre többen tiltakoznak a polgári engedetlenségi akció keretében.