A Belügyminisztérium szerint pozitívak a visszajelzések, a szakszervezet viszont egészen másról számolt be: sokan megalázónak tartják a számonkérést.
Állításuk szerint az erről szóló tervezet elkészítésében nem vettek részt, s az nem is tartalmazza az általuk 1,5 éve megfogalmazott követeléseket.
A legnagyobb megmozdulás január 31-ére várható, ugyanis ekkor már a szakképzésben dolgozók is csatlakoznak.
A bérrendezés önmagában nem elég, fel kell lépni a jogellenes munkáltatói intézkedések ellen is – ismét nagy tüntetés volt Budapesten a pedagógusok mellett.
Elmondása szerint egy olyan intézkedéssorozatra lenne szükség, amivel a kialakult helyzetet meg lehet oldani, elsősorban a bérrendezés és a munkaterhek csökkentésének ügyében.
A Pedagógusok Szakszervezete és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete nyílt levelet írt Orbán Viktornak, akitől többek között azt is kérik, hogy váltsák le Maruzsa Zoltán belügyminiszteri államtitkárt.
Sokan azután döntötték el, hogy a munkabeszüntetéssel tiltakoznak, miután legalább öt tanárt rúgtak ki a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnáziumból pénteken.
Állításuk szerint a kollégák iskolából történő eltávolítása sokkal nagyobb kárt okoz a diákoknak, mint a polgári engedetlenség idején elmaradt néhány óra.
Többen is úgy érzik, hogy a kirúgásukkal egyértelmű üzenetet fogalmazott meg a hatalom, röviden annyit, hogy „mindenki fogja be a száját”.
A pénteki rendelettel a kormány diszkriminatív helyzetet oldott fel, amely lehetővé teszi, hogy az öregségi nyugdíjra jogosult személyek újra közalkalmazotti jogviszonyt létesítsenek úgy, hogy közben a nyugdíjukat is folyósítsák nekik.