Az orosz erők most így próbálják kompenzálni veszteségeiket, melyeket a szeverodonyecki fronton szenvedtek el.
Az ukrán elnök és a brit miniszterelnök is ugyanazon állásponton van: mindketten úgy vélik, hogy az oroszok Herszonból való kivonulása hatalmas előrelépés, és jelentős eredmény az ukrán fegyveres erők számára.
Sir Richard Shirreff tábornok, a NATO volt szövetséges főparancsnok-helyettese csütörtök reggeli interjújában úgy fogalmazott, az oroszok Herszonból való kivonulása "jó eséllyel egy csapda".
Ukrajna pénteken arra hívta fel a figyelmet, hogy az oroszok gyakorlata, mely szerint a jelenleg orosz megszállás alatt álló ukrán területeken élő civileket távozásra szólítják fel, "súlyosan sérti a nemzetközi jogot".
Egy ENSZ-bizottság kedden megállapította, hogy az orosz erők voltak a felelősek a háború kezdetén történt emberi jogok megsértésének túlnyomó többségéért.
Josep Borrell, az Európai Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője csütörtökön figyelmeztette Moszkvát, hogy a NATO "megsemmisíti" az orosz erőket, ha Putyin atomfegyvert vet be Ukrajnában.
Az ukrán hadsereg hétfői közlése szerint az orosz hadsereg a megszállás alatt álló területeken házról házra járva keresi a sorozható fiatalembereket, és listát is készítenek a hadköteles korú fiatal férfiakról.
Az ENSZ nyomozói arra a következtetésre jutottak széles körű vizsgálatukat követően, hogy Oroszország háborús bűncselekményeket követett el Ukrajnában.
Ukrajna azzal vádolja Oroszországot, hogy tiltott kazettás bombákat vetettek be Ukrajnában.
A jogvédő szervezet egy friss jelentésében figyelmeztetett az orosz által végzett erőszakos deportálásokra.
Víz nélküli, forró szobákba zárva tartják a hadköteleseket, amíg bele nem egyeznek abba, hogy aláírják a szerződéseket.