Az orosz offenzívát követően egy időre valóban leállt a munka, azonban az ukrán mezőgazdasági miniszter kijelentette, hogy nem tervezik a gabonaexport felfüggesztését.
A fedélzetükön napraforgómagot és napraforgóolajat szállítanak Isztambulba, ahol a helyi hatóságok fogják ellenőrizni őket.
Törökországi útja után a Razoni másnap ismét útra kelt, azonban a transzpondere nem volt bekapcsolva.
Több gabonaszállító teherhajó is útnak indul a hét utolsó napján Ukrajnából, amit a török védelmi minisztérium erősített meg.
Elmondása szerint a hajóknak erősen aknázott vizeken kell átjutniuk, ezért hatalmas felelősség nyomja mindannyiuk vállát.
A rakéta közvetlenül a gabonaexportról szóló megállapodás aláírása után csapódott be, ami aggodalommal tölti el a török felet.
Jól mutatja, mennyire tervezik az oroszok betartani az ukránokkal kötött gabonamegállapodást, hogy azóta több alkalommal is rakétával lőtték Odessza kikötővárosát.
Azt követően, hogy az ENSZ és Törökország közvetítésével megállapodtak az ukrán gabonaexport átengedésén, az oroszok azonnal megszegték az alkut és rakétacsapást mértek Odesszára.
Amennyiben hinni lehet egy névtelenségét kérő nyugati tisztviselőnek, akkor idén még bőven nem lesz vége a háborúnak.
Ukrajna jogos aggodalmat fogalmazott meg: épphogy aláírták a gabonafolyosóról szóló megállapodást, az oroszok azonnal légicsapást mértek az odesszai kikötőre.
Moszkvának immáron bevett taktikájává vált, hogy a megtörténtét is letagadják azoknak a háborús bűntetteknek, amiket elkövettek.