A globális népességszám számottevően meghaladhatja a jelenleg becsült 8,2 milliárd főt, derül ki egy finn kutatásból.
Egészen hihetetlen szám: az ENSZ legfrissebb jelentése szerint a Föld népessége már idén november közepén elérheti a 8 milliárd főt, ami azért is elképesztő, mert korábban soha nem élt még ennyi ember a bolygón, ám maga a szám nem ad okot aggodalomra szakértők szerint.
Az 1961-ben született korosztály volt az utolsó, amely még gondoskodott saját "utánpótlásáról", az utána következőknél a szaporulati ráta elmarad a helyettesítési szinttől.
Májusban 7581 gyermek született, 6,3 százalékkal, 451 újszülöttel több az egy évvel korábbinál, 9984-en haltak meg, 11 százalékkal, 1201 fővel kevesebben, mint 2021 májusában.
A listán szereplő települések közül 69-ben nem történt változás, 1407 esetében csökkent, 1012-ben pedig nőtt a népesség, amely a falusi csok hatásának tudható be.
A 2021-es népszámlálás szerint az elmúltévtizedben 11,5 százalékkal csökkent a lakosság.
Kína népességfogyása a vártnál sokkal gyorsabb lehet, és az ország lakossága a következő 45 évben a felére csökkenhet – figyelmeztet egy új tanulmány.
A demográfiai mutatók állandó romlása, valamint a születendő gyermekek és az elhalálozások között észlelhető felborult arány mind-mind arra utalnak, hogy a mai nagyvárosok a jövőben kiüresedhetnek.
A hivatalos adatok azt mutatják, hogy a születési ráta 2017 és 2019 között csaknem a felére csökkent, mely az összes kínai tartomány és régió közül a legmeredekebb csökkenés ebben az időszakban, és 1950 óta globálisan a legszélsőségesebb is.
Egyre nagyobb mértéket ölt Kínában a népszaporulat visszaesése, az eddigi adatok alapján a termékenységi ráta berekedt, ami azt jelenti, többen halnak meg, mint ahányan születnek.
Annak érdekében, hogy az Egyesült Államok 2050-re ne képes legyen felülmúlni Kína népességét, kínai kutatók most arra szólítják fel a kormányt, hogy hagyják el a születési korlátozásokat.