Vincze Miklós kutató, a HUN-REN Földfizikai és Űrtudományi Kutatóintézet (HUN-REN FI) munkatársa vezette a nemzetközi csoportot.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) kedden arra figyelmeztetett, hogy "sürgősen szükség van" egy globális adómegállapodásra egy esetleges kereskedelmi háború elkerülése érdekében.
A brit kormány miniszterei szerint Európa és az Egyesült Államok nagy részének a jövő hónapban fel kell kerülnie az Egyesült Királyság "zöld listájára".
Az Európai Parlament szerdán ülésezett a nemzetközi digitális zöldigazolvánnyal kapcsolatban, a javaslatot pedig már be is jelentették az EP csütörtöki ülésén.
Eddig precedens nélküli nemzetközi összefogásra adta a fejét kéttucat ország és nemzetközi szervezet vezetője, hogy a koronavírushoz hasonló globális járványokat el lehessen kerülni a jövőben.
Szijjártó Péter kedden Belgrádban úgy fogalmazott az uniós vakcinaútlevelek bevezetéséről, Magyarország részt vesz a dokumentumot előkészítő beszélgetésekben, azonban ragaszkodik ahhoz, hogy a vakcinaútlevél nem lehet diszkriminatív senkivel szemben sem.
A vakcinaútlevél kifejezetten megosztotta a közvéleményt, vannak akik örülnek a bevezetésének, többen azonban csalódottságuknak adtak hangot, amiért kötelező jelleggel kellene rendelkeznünk a dokumentummal, ám bizonyos desztinációk kizárólag a vakcinaútlevél meglétével lesznek látogathatók idén.
Világszerte rengetegen várják már a koronavírus elleni vakcinák érkezését, az előzetes felmérések alapján az országok lakosságának többsége támogatja az oltást, egy friss nemzetközi közvélemény-kutatás alapján azonban kiderült, sokkal jobban bízunk a német vagy amerikai, mint a kínai és az orosz vakcinákban.
Calum Semple brit professzor szerint az Oxford/AstraZeneca vakcinájával a brit lakosság akár már jövő nyáron elérheti a teljes nyájimmunitást, az oltóanyag engedélyeztetése pedig akár már a napokban megtörténhet.