Asgardia népe búcsút inthet a világűrnek – legalábbis egyelőre.
Teherán továbbra is tagadja, hogy űrtevékenysége a ballisztikus rakéták fejlesztését szolgálná.
Észak-Korea állítása szerint egy héten belül már a második adatátviteli és más kulcsfontosságú teszteket hajtott végre egy kémműhold fejlesztéséhez.
Az új konstelláció segítségével akár tizenhatszor pontosabb és szebb fotókat lehet készíteni a világűrről.
Az amerikai űrkutatási erők 2,37 milliárd dolláros szerződést kötöttek a Northrop Grumman és a Ball Aerospace vállalatokkal egy olyan műhold megépítése kapcsán, melynek célja a ballisztikus és hiperszonikus rakéták indításának lefülelése lesz.
Az állam közlése szerint a vasárnap végrehajtott teszt egy felderítő műholdrendszer fejlesztésére szolgált.
A blokk ambiciózus tervének célja a biztonságos kommunikáció biztosítása és a kiberbiztonság megerősítése.
Hatalmas mennyiségű műanyag kerül az óceánokba az emberi tevékenység miatt, és bár a további szennyezés megakadályozása fontos, ez nem elegendő: fel kell számolni a már természetbe került hulladékot is.
Irán három műholdas kutatóeszközt küldött fel az űrbe, a bejelentésre pedig akkor került sor, amikor éppen folynak a tárgyalások az ország nukleáris fegyvereiről.
Közel ötven éve, 1972 júliusában állították Föld körüli pályára az első Landsat műholdat a Delta hordozórakéta segítségével, melynek célja a bolygó feltérképezése volt.
Habár a SpaceX ambiciózus projektje révén valóban eljuthat az internet a világ rejtett szegleteibe is, a csillagászok és az űrhajósok nem éppen repesnek az örömtől a műholdak kapcsán.