Szemétszedést tartott a Greenpeace a Duna Óbudai-sziget melletti kisebb szakaszán. Az összegyűjtött hulladékot szortírozták, és megvizsgálták, mely cégektől származnak.
Júliustól szigorodni fog az egyszer használatos műanyag evőeszközök és csomagolóanyagok tiltására vonatkozó szabály, de nem csak a hatóságok egyre tudatosabbak ezzel kapcsolatban.
Az Egyesült Királyság partjainál fedezték fel a szerencsétlenül járt állatot.
Egy friss tanulmány szerint a lebomló zacskók károsabbak, mint a műanyag változatok.
Állításuk szerint ez jelentős áttörést hozhat a műanyaghulladékok újrahasznosítását illetően.
Szakértők szerint sem az üveg, sem a műanyag nem jelent megoldást a csomagolás miatt keletkező környezetszennyezés felszámolására, a megoldás a gyártók és fogyasztók hozzáállásában rejlik.
Sok téves információ kering a biopolimerekkel kapcsolatban, most azonban tiszta vizet öntünk a pohárba.
A felmérés szerint a felnőtt lakosság 61%-a örömmel venné ha visszaválthatók lennének a műanyag palackok.
A műanyaghulladék lebontására szolgáló enzimek alkalmazási technológiája rohamosan fejlődik: gépi tanulás segítségével nemrégiben olyan vegyszert alkottak meg, ami 24 óra alatt képes lebontani a káros anyagokat.
Először mutattak ki mikroműanyagokat élő tüdőszövetekben – tudósok most azt vizsgálják, a légzőszervek egészségére nézve mindez pontosan milyen kockázatokkal járhat.
Két legnagyobb környezeti problémánk a több tonna használhatatlan műanyaghulladék, valamint a több tonna szén-dioxid, amely káros gázok kibocsátásával kerül a légkörbe – egy új eljárás az előbbit használja fel az utóbbi megkötésére.