Ősszel, a hideg időben a forró kávé vagy a tea esik a legjobban, de van két ital, amik immunrendszerünk megerősítése szempontjából jóval hasznosabbak.
Jakab Ferenc virológus elmondta, egyre több bizonyíték van arra, hogy a náthavírusok növelik az immunrendszer erejét a Sars-CoV-2 vírussal szemben.
Olyan hurutos megbetegedés jelent meg ősszel hazánkban, amelynek szimptómái szinte megegyeznek a koronavírus tüneteivel, így nem árt résen lenni.
Több mint másfél éve tört ki a covid-világjárvány, ám a vakcinációs kampánynak és a természetes immunitás kialakulásának köszönhetően egyre csillapodik a tünetek erőssége.
A legújabb kutatások szerint az elkövetkező tíz év során megfázás jellegűvé szelídülhet a világjárványt okozó vírus.
A koronavírus néhány tünete könnyen lehet, hogy csak megfázásra, vagy éppen influenzára utal, így érdemes lehet különösen odafigyelni arra, hogyan érezzük magunkat, miket tapasztalunk.
Kutatók szerint a közönséges nátha elősegítheti az immunrendszert abban, hogy a szervezet sikeresen leküzdje a jóval veszélyesebb Sars-CoV-2 vírust.
A legújabb kutatások szerint az idősek és krónikus betegekre nézve jelenleg életveszélyesnek minősíthető COVID-19 fertőzés kórlefolyása a jövőben ugyanolyan lehet, mint egy egyszerű megfázásé.
Egyre több kutató vizsgálja annak a lehetőségét, hogy a közönséges nátha megvédheti a szervezetet attól, hogy megfertőződjön a COVID-19 kórokozójával.