Olyan súlyos a megélhetési válság az országban, hogy szükséges volt a lépés.
Egészen megdöbbentő mértékben növekedett az infláció Argentínában: a legfrissebb adatok szerint az éves infláció mértéke 124 százalékra duzzadt.
Egyre csak gyűrűzik az adósság az Egyesült Királyságban, ahol családok milliói kénytelenek hitelkártyával kifizetni a rezsit, sokan pedig kölcsönt vettek fel, hogy képesek legyenek biztosítani a család számára az alapvető szükségleteket.
Vészesen közelednek a törökországi választások, ám kérdéses, hogy Recep Tayyip Erdogan elnök képes lesz-e megtartani hatalmát, miközben az emberek egyre bizonytalanabbnak látják jövőjüket.
Természetesen nem arról van szó, hogy a nemzetközi repülőteret hajléktalanszállóvá alakították át, hanem arról, hogy az emberek olyan szegények, hogy kénytelenek a létesítményben aludni.
Egy friss felmérés még a korábbiaknál is lesújtóbb képet fest a brit háztartások anyagi helyzetéről: korábban soha nem szorultak ennyien az élelmiszerbankok segítségére.
Az iparág képviselői folyamatosan rezsitámogatásért könyörögnek, hiszen a brit pubok egynegyedének már egyáltalán nincs pénze, hogy fenntartsa magát.
A CIB Bank megbízásából készült legfrissebb kutatásból derült ki, hogy a magyarok többsége egyre nehezebben képes biztosítani életszínvonalát, de a megtakarítási szokásokról is árnyaltabb képet kaptunk.
Noha korábban csak a legalacsonyabb jövedelmű családokról érkeztek ilyen hírek, mostanra szinte mindenhová begyűrűzött a megélhetési válság.
Megdöbbentő körülményekről számolt be egy brit közösségi élelmiszer-projekt vezetője: egyre gyakrabban szembesül a megélhetési válság embertelen következményeivel, egyesek pedig arra kényszerülnek, hogy állateledelt egyenek, mert az olcsóbb.
Farkas András, a NyugdíjGuru alapítója úgy véli, ahelyett, hogy egyszeri juttatást biztosítanak a nyugdíjasoknak, inkább rendszeres, havi emelésre lenne szükség a nyugdíjak esetében, hiszen az elszálló rezsi-, élelmiszer- és gyógyszerárak miatt nehéz helyzetbe kerülnek az idősek.