Akár tovább is ronthatja a látásunkat egy előregyártott szemüveg, az ugyanis teljesen figyelmen kívül hagyja viselője egyéni tulajdonságait.
A legújabb tanulmányból kiderült, minél többet töltenek el a fiatalok a képernyők előtt, annál nagyobb eséllyel alakulhat ki náluk szemszárazság, valamint rövidlátás.
Amíg sokan úgy gondolják, a kannabisz jótékony, nyugtató hatással rendelkezik, addig kutatók szerint érdemes a marihuána negatív aspektusait is szemügyre vennünk.
Egy teljesen vak páciens közel egy éven keresztül újból képes volt látni, miután szemébe fecskendezték az egyik kísérleti génterápiához használt gyógyszert.
Olyan könnycsatornákat sikerült előállítani laboratóriumi körülmények között, amelyek meglepő módon képesek ugyanúgy folyadékot és könnyet termelni, mint az emberi szem.
A Virginiai Egyetem kutatói nemrég bebizonyították, hogy egy gyakran használt, az AIDS-betegség tüneteinek enyhítésére alkalmazott gyógyszerrel kezelhető az időskori vakságot előidéző makuladegeneráció.
A Nanoscope vállalat kutatói egy olyan speciális génterápiát fejlesztettek ki, melynek segítségével helyreállíthatják a fényérzékenységre képtelen, károsult sejteket a teljesen vak kísérleti egerekben.
Ausztrál kutatók megalkották a világ első úgynevezett kortikális implantátumát – ez lényegében egy elektromos készülék, ami az agykéreghez kapcsolódva elősegítheti a látási funkciók újbóli kialakulását.
A kutatók gőzerővel azon dolgoznak, hogy valamiféle megoldást találjanak a vakság gyógyítására; a legújabb eljárásuk korszakalkotó lehet, hiszen egészséges sejtek szembe való befecskendezésével javulás érhető el.
Lenyűgöző eredményekről számoltak be az egyik nemzetközi kutatócsapat orvosai, akik képesek voltak visszafordítani a kísérleti rágcsálókban a retina degeneratív károsodásait.