A jemeni huthi csoport beleegyezett abba, hogy a vontatóhajók és a mentőhajók megközelítsék az általuk megtámadott hatalmas tankerhajót.
A szaúdi vezetésű koalíció legutóbbi csapásai révén október 11. óta mintegy 2000-re emelkedett a Marib környékén megölt húszik száma.
Továbbra is zajlik a stratégiai háború Jemen több területén, ahol most a Szaúd-Arábia vezette koalíció ért el számottevő eredményt.
A legnagyobb jemeni légi támaszpontra vasárnap mért csapásokban legalább 30 ember meghalt és további 60 megsebesült a déli erők szóvivője szerint.
A lázadók és a jemeni kormány harcosai közötti összecsapásokban három nap alatt legalább 111-en haltak meg Maribban – közölték kormánypárti források, miután a húszi lázadók újabb offenzívát indítottak.
Hat szakadár és nyolc civil vesztette életét, valamint körülbelül 42-en sebesültek meg két különböző merényletben a polgárháború által sújtott Jemenben.
Elképesztő mértékű környezeti katasztrófától tartanak Jemenben, ugyanis az öreg, rozsdás Al Safer tartályhajót, amelynek fedélzetén több mint egymillió hordó olaj van, évek óta nem volt karbantartva. "Ez egy ketyegő időzített bomba. Hogy pontosan mennyi időnk van, azt nem tudjuk" – mondta Peter-Derrek Hof, Hollandia jemeni nagykövete.
A szaúdi védelmi minisztérium megerősítette, hogy sikerült megállítaniuk és megsemmisíteniük egy robbanószerekkel feltöltött hajót Yanbu kikötőváros közelében.
Dróntámadást hajtott végre egy szaúdi repülőtér ellen a jemeni huszi lázadócsoport, miután Rijád egy békemegállapodás tervezetét nyújtott be a szervezet vezetői felé.
A szaúdi állami hírügynökség beszámolója szerint dróntámadás ért egy olajipari létesítmény az ország fővárosában, Rijádban a pénteki nap folyamán, amelynek következtében ki is gyulladt az épület.