Egy felmérés alapján minden második fiatal úgy véli, hogy a házasság a hosszú távú elköteleződés legideálisabb formája, a családtervezést viszont nagyon meggondolják a befolyásoló körülmények miatt.
A túl korán vagy a rendellenességgel született gyerekek különösen gondos odafigyelést, komplex támogatást igényelnek.
A KDNP javaslata – ha megszavazzák – január 1-től léphet hatályba, s ez több mint 1,5 millió embert érint Magyarországon.
Hazánkban ezer tizenéves lány közül tizenhét szül gyereket, miközben az uniós átlag hét körüli. De az adatokból más következtetéseket is levontak, egy szakértő fejtette ki bővebben a témát.
Mindemellett a gyermekgondozás, az oktatás és a termékenységi kezelések terén is hajlandók lennének támogatást nyújtani.
A Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára számos lehetőséget felsorolt, melyekkel csak a gyermeket vállaló egyetemisták élhetnek.
A dél-koreai nők átlagosan 0,78 gyermeket vállalnak életük során, szemben az egy évvel korábbi 0,81-gyel, s a fővárosban regisztrálták az erre vonatkozó legalacsonyabb számot: 0,59-et.
Mindez magában foglalná a szülés közbeni fájdalomcsillapítást és a peteérést kiváltó gyógyszerek költségeinek átvállalását.
Hatalmas mérföldövet jelentett be a kínai Szecsuán tartomány: a hatóságok ugyanis ezentúl a nem házasok számára is lehetővé teszik, hogy családot alapítsanak.
Véleménye szerint a gyermekvállalás nem csak pénz kérdése, hanem egy sokkal mélyebben rejtőző dilemma, azonban az anyagi biztonságot meg kell teremteni.
A döntés több időt biztosít az állampolgárok számára, hogy az orvoshiány közepette önkéntesen elvetessék magzatjukat.