Noha eddig jóformán csak pletykákat kaptunk, ezúttal egy olyan videó is érkezett egy bennfentestől, mely ha ténylegesen megvalósul, akkor a rajongók leborulnak a fejlesztők előtt.
A lutécium-149 nevű izotóp egy rendkívül ritka radioaktív bomlási folyamaton képes keresztülmenni.
Az Oxfordi Egyetem kutatóiból álló First Light Fusion startup azt állítja, egy „pisztolyos” módszerrel elérhető a nukleáris fúzió anélkül, hogy lézerekre és erős mágnesekre kellene támaszkodni.
Közel egy évtizedig tartó elemzés után fizikusok lemérték az egyik kulcsfontosságú részecske pontos tömegét.
A First Light nevű brit startup azt állítja, úttörő felfedezést tettek a fúziós energiával kapcsolatban, amikor egy lövedéket másodpercenként 6,4 kilométeres sebességgel lőttek ki egy üzemanyagforrásba, amellyel energiát szabadítottak fel.
Eddig fel nem fedezett napfizikai jelenségekre bukkantak kutatók.
A Las Vegas-i Nevadai Egyetem (UNLV) tudósai megalkottak egy új, fagyott, szilárd halmazállapotú vízmolekulát.
Egy új hipotézis szerint a fekete lyukba áramló anyagok úgy távozhatnak az objektumból, hogy közben nem sérül az általános relativitáselmélet és a kvantummechanika egyetlen fontos alapelve sem.
Egy lépéssel közelebb kerültünk az iparilag is megvalósítható nukleáris fúzióhoz.
Kifejlesztettek egy különleges tulajdonságú mágnest, melynek segítségével kinyerhető a magfúzióban rejlő, gyakorlatilag kimeríthetetlen és tiszta energia.
Jelentős áttörést értek el az úgynevezett Edison-pillanat felhasználásával tudósok, melynek révén gyökerestül forgathatják fel a kvantumfizika tudományát.