Egy friss felmérés szerint a mesterséges intelligencia miatt tovább romolhat az információba vetett bizalom, de más probléma is van.
A Facebook vezetője közölte, nem a platform a hibás azért, amiért ilyen sok értelmetlen dezinformáció terjed az oltások kapcsán, hanem azok az emberek, akik ezeket terjesztik.
Kínához köthető Twitter-fiókokat fedeztek fel, amelyek félretájékoztatást terjesztettek a koronavírus eredetéről, például azt hazudták, hogy a vírus egy Vuhanba szállított maine-i homárszállítmányból származik.
A koronavírussal kapcsolatos félretájékoztatás hónapokig fennmarad az oldalon, ami tovább növeli a közösségi média fiatalokra gyakorolt hatása miatti aggodalmakat.
Erin Hoggot hazaküldték a norfolki Queen Elizabeth kórházból, miután azt mondták neki, hogy hat-nyolc hetes terhes, hogy aztán órákkal később megszülje kislányát, saját otthonában.
A kontextus nélküli félretájékoztatás újabb durva példája: több indiai tévécsatorna az Arma 3 taktikai lövöldözős videojátékból származó felvételeket sugárzott, mint konkrét bizonyítékot arra, hogy a pakisztáni légierő megtámadta a Pandzsír-völgyet.
Az interneten terjedő dezinformációk többsége nem azért terjed el, mert valaki szánt szándékkal terjeszti őket, leginkább azért, mert a felhasználók nem ügyelnek kellőképp a megosztott információk hitelességére.
Azok az emberek, akik orvosukkal beszélgetnek, nagyobb valószínűséggel oltatják be magukat egy járvány idején – derül ki a sertésinfluenza-járvány során gyűjtött bizonyítékokból, amely az Egyesült Államokban a koronavírus előtti utolsó járvány volt.