Az intézet szerint a favipiravir hatóanyagú gyógyszerek hatásosságát kérdőjelezték meg a félrevezető cikkek.
Nyomkövetőt kapott az a covid-gyógyszerrel üzletelő orvos és ismerőse, akiket sikkasztással gyanúsított meg a Fővárosi Törvényszék.
Járványügyi szempontból is egy újabb fontos mérföldkőről számolt be Varga Mihály, aki megerősítette, hogy csütörtökön adják át az üzemet.
Kásler Miklós háziorvosoknak küldött levelében az áll, hogy külön engedély nélkül alkalmazható, és enyhe, illetve középsúlyos tünetekkel rendelkező koronavírus fertőzött járóbetegek kezelésére is felhasználható a favipiravir nevű készítmény.
Müller Cecília országos tisztifőorvos péntek délelőtt jelentette be, hogy a favipiravir gyógyszert immáron nemcsak a fekvőbeteg intézményekben fogják használni.
Letartóztattak egy orvost, akit azzal gyanúsítanak, hogy a Szent László kórház COVID osztályáról lopott gyógyszerekkel kereskedett.
Keserű György Miklós akadémikus úgy gondolja, a járvány második hullámának felerősödése és a kórházi kapacitások szűkülése miatt egyre fontosabb, hogy időben megkapják a páciensek akár az alapellátásban is a kísérleti gyógyszereket.
A Richter öt hónap megfeszített munka eredményeként sikeresen megoldotta a súlyos állapotban lévő koronavírus-páciensek kezelésére hatékonynak bizonyuló remdesivir hatóanyag szintézisét.
Miközben elkezdődött a favipiravir hatóanyaggal rendelkező gyógyszer klinikai tesztelése itthon, addig egyes középsúlyos állapotú COVID-19 páciensek már megkaphatták az ígéretesnek tűnő szert.
Az Országos Gyógyszerészeti Intézet engedélyezte a favipiravir hatóanyaggal rendelkező magyar fejlesztésű készítmény klinikai ellenőrzését, így hamarosan kiderülhet, valójában hatásos-e a COVID-19 tüneteinek enyhítését megcélzó szer.