Hatalmas elégedetlenség övezi Trump második elnöki ciklusát.
Az utóbbi időben többen is a munkanélküliséggel és a nyugdíjakkal kapcsolatos problémák miatt tüntettek, így vélhetően ez indokolja a változtatást.
Sajtóértesülések szerint nem jött össze a tervezett bérmegállapodás a munkáltató és a munkavállalói érdekképviselet között az Auchan Magyarországnál.
Egy orosz nacionalista, az FSZB korábbi tisztje személyesen látogatott el a konfliktusövezetbe és azt tapasztalta, hogy az orosz katonák elégedetlenek a Kremllel és Putyinnal.
Dél-Korea elnöke közelmúltbeli kijelentéseivel csak tovább rontja a helyzetet: az elnök ugyanis "a nők védelme érdekében" megpróbálja megszüntetni a nemek közötti egyenlőséggel foglalkozó minisztériumot, annak ellenére, hogy ez egy komoly visszalépés lenne a nők jogainak védelme kapcsán.
Több tucatnyi ember vett részt egy tüntetésen a dél-kínai Sencsenben, miután a hatóságok bejelentették, hogy újabb koronavírusos esetek miatt ismételten azonnal zárlatot rendelnek el.
A cikk szerzője szerint „kollektív Stockholm-szindrómáról” lehet szó, Magyarország pedig a „legsúlyosabb eset”.
Beindult a kínai cenzúragépezet, mivel a lakosság egyre dühösebb hangvételű bejegyzéseket tesz közzé a közösségi médiában, Kína vezetése pedig szokásához híven elnyomja a kritikus és elégedetlen hangokat.
Egyre komolyabb a zúgolódás a katonák körében, ugyanis a magyar hadsereg tagjai meghatározatlan ideig röghöz vannak kötve a háborús helyzetre hivatkozó veszélyhelyzet miatt, a koronavírus-járvány miatti intézkedésekkel együtt pedig már 3 éve nem tudnak szabadulni a katonaságtól.
A váltást tervezők prioritásai között a jobb fizetés, több juttatás, kielégítőbb, rugalmasabb, nem hagyományos munka is helyet kapott.
Habár a kata szabályainak módosításáról szóló törvénytervezet legnagyobb nyertesei a taxisok, még ők sincsenek megelégedve a változtatással.