Az ENSZ megkongatta a vészharangot: sürgős segélyezésre van szükség, ugyanis a globális felmelegedés, a koronavírus-járvány, a konfliktusok, valamint az egyre növekvő üzemanyagárak okán milliók éheznek Afrikában.
Sok millió tonna gabona áll az ukrán kikötők raktáraiban, és hamarosan tönkremegy, ha nem sikerül eljuttatni a világ azon részeire, ahol szükség van rá.
A Világélelmezési Program vezetője szerint világszerte éhezni fognak az emberek, ha rövid időn belül nem nyitják meg újra az ukrán kikötőket a Fekete-tengeren.
Folytatódik a koronavírus-járvány terjedése miatt bevezetett szigorú "zárlat" Sanghajban, az élelem nélkül maradt emberek fémeszközökkel kolompolva tiltakoznak a bezártság ellen.
A Kereskedelmi Világszervezet (WTO) vezetője figyelmeztetett: a háború az egész világra kihatással van.
Amikor a következő télen összegyűlnek a lamantinok Florida keleti partvidékén, komoly kihívások elé fognak nézni, habár már így is rendkívül nehéz számukra az élelem felkutatása.
Az Európai Uniós átlaghoz képest jóval többen, a magyar lakosság összesen 2,8 százaléka nem engedheti meg magának, hogy legalább minden második nap fogyasszon húst, halat vagy zöldséget.
Kína a világ legszigorúbb járványügyi korlátozásait vezette be, melyek értelmében olyan karanténszabályok vannak érvényben, hogy a lakosok nem hagyhatják el otthonukat.
Az ENSZ Világélelmezési Programjának (WFP) igazgatója továbbra is a világ leggazdagabb embereitől kér segítséget az éhezés felszámolásának érdekében.
Az elmúlt idők során több olyan sóhaj is megjelent, hogy a világ leggazdagabbjai a vagyonuk töredékével meg tudnák oldani az éhezést a világban.
Az ENSZ közlése szerint legalább 465 ezer öt év alatti gyermek, valamint több mint 93 ezer terhes vagy szoptató nő nevezhető krónikusan alultápláltnak Kenya északi régióiban.