A diplomaták állítólag "felforgató tevékenységet" végeztek, noha az nem derült ki, hogy mit értenek ez alatt.
A döntés alig egy nappal azután született, hogy Jens Stoltenberg NATO-főtitkár sürgette a szövetséget, hogy tartsa fenn a kapcsolatokat Oroszországgal egy újabb hidegháború vagy egy új fegyverkezési verseny elkerülése érdekében.
Az úgynevezett "Havanna-szindrómával" kapcsolatos eseményekre először 2017-ben derült fény, amikor médiajelentések szerint 2016 végén a kubai fővárosban állomásozó amerikai diplomaták furcsa hangokat kezdtek hallani, amelyek hatással voltak a hallásukra és a kognitív képességeikre.
Európai diplomaták komoly aggodalmuknak adtak hangot azzal kapcsolatban, hogy az Egészségügyi Világszervezet (WHO) hogyan kezelte a saját személyzetét érintő szexuális visszaélésekkel kapcsolatos vádakat.
Nemrég öt névtelenül nyilatkozó diplomata megosztotta, hogy az Európai Bizottság kész lenne pert indítani az AstraZeneca ellen, amiért a vállalat nem tartotta a korábbi megállapodásban szereplő szállításokat.
A keddi nap folyamán bejelentette Oroszország észak-koreai nagykövetsége, hogy az összes Phenjanban állomásozó külföldi diplomatának megtiltották az otthonuk elhagyását a koronavírusra és a Pekingre is lesújtó homokviharra tekintettel.