Ám a hírek szerint ezt a 26 uniós tagállam vezetőinek többsége „kétségbeesetten szeretné elkerülni”.
Az Európai Tanácsot vezető Charles Michel azonban elutasította az ötletet.
Az Európai Tanács megadja a tagjelölti státuszt Ukrajnának, ezzel együtt pedig új lendületet kíván adni a Nyugat-Balkán integrációjának is.
A miniszterelnök és Charles Michel, az Európai Tanács elnöke hétfőn videókonferencia keretében tárgyaltak.
Charles Michel, az Európai Tanács elnöke hétfőn személyesen látogatott el Ukrajnába, ám a tárgyalásokat meg kellett szakítani, mert orosz rakétacsapás érte Odesszát.
Charles Michel, az Európai Tanács elnöke elárulta, hogy nem kérnek pénzt az uniós szintű fegyverszállítmányokért.
Az orosz elnök ezúttal azzal magyarázta, hogy miért nem sikerült összehozni két hónap alatt egy személyes találkozót az ukrán elnökkel, hogy először meg kell várni a kétoldalú tárgyalások eredményét.
Már meg is érkezett Kijevbe az Európai Tanács elnöke, amit ő maga erősített meg.
Közös közleményben jelentette ki Grúzia, Moldova és Ukrajna, hogy együtt kívánnak csatlakozni a jövőben az Európai Unióhoz és a kereskedelmi blokkban képzelik a jövőjüket.
Vegyes fogadtatásban részesült az a javaslat, miszerint fel kellene függeszteni a vakcinák szabadalmának védelmét, hogy a szegényebb országok is tudjanak gyártani.
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke és Charles Michel, az Európai Tanács elnöke kedden Ankarában tett látogatást, egyeztessenek Erdogan elnökkel, a találkozóra azonban nem készültek fel kellőképpen, így a bizottság elnökének már nem jutott szék.