Kína először ismerte el a nyilvánosság előtt, hogy szerdán sikeresen kilőtt egy interkontinentális ballisztikus rakétát a Csendes-óceánba.
Az ENSZ-szankciók ellenére Észak-Korea folytatja a rakétatesztjeit, most épp egy új típusú, nagy tolóerővel bíró szilárd hajtóanyagú hajtóművet teszteltek.
Phenjan arra válaszul hajtott végre két tiltott rakétaindítást, hogy az Egyesült Államok nukleáris meghajtású tengeralattjárója megérkezett egy dél-koreai haditengerészeti támaszpontra.
Észak-Korea ballisztikus rakétát lőtt ki a keleti vizek felé, amivel csak tovább súlyosbítja a helyzetet az ázsiai térségben.
Mohajlo Podoljak, az ukrán elnök tanácsadója kedden kijelentette, Irán eddig nem szállított ballisztikus rakétákat Oroszországnak, de még ha akarna se tudna, mivel jelenleg belpolitikai zűrzavarral küzd a kormány.
A közlemény alapján ennek az lehet a célja, hogy Minszket minél inkább a háborúban való „cinkostársként” állítsák be.
A Reuters egy kedden közzétett exkluzív jelentésében állítja, hogy két magas rangú iráni tisztviselő és két iráni diplomata arról tájékoztatta a lapot, Irán ígéretet tett Oroszországnak, hogy a drónok mellett még rakétákat is szállítanak.
Egy héten belül újabb ballisztikus rakétát lőtt ki Észak-Korea, ami további aggodalomra ad okot Japán és Dél-Korea részéről.
Nem biztos, hogy ez a legmegfelelőbb időpont arra, hogy ballisztikus rakétákról tartsanak bemutatót, miközben épp folynak a tárgyalások a nukleáris megállapodásról.
A tálibok több tucat rövid hatótávolságú ballisztikus rakétát és robbanófejet találtak a Pandzsír-völgyben tárolva.