A Honvédelmi Minisztérium egyértelművé tette, nincs szó arról, hogy az amerikai hadsereg Magyarország területére atomfegyvereket telepítene.
Észak-Korea megerősítette, hogy valóban újabb rakétatesztet hajtottak végre, melynek célja, hogy megerősítsék a nukleáris ellentámadási képességeiket.
Az USA aggódik amiatt, hogy a világ legnépesebb országa a haderejét eszközként használja arra, hogy olyan nemzetközi rendszert hozzon létre, amely kedvez az ő világnézetének.
Nagy mennyiségben szivárogtak ki emailek az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat, az FSZB belső köréből, amelyből meglehetősen érdekes dolgok derültek ki. Az egyik pedig megnyugtató lehet a világ szempontjából.
Kim Dzsongun, Észak-Korea teljhatalmú elnöke egyértelművé tette, hogy a világ legnagyobb atomarzenálját akarják összerakni az országban, ehhez pedig pénzt és paripát sem sajnálnak.
Észak-Korea vezetősége a fejébe vette, hogy az Egyesült Államok atomfegyverekkel akar támadni a kommunista országra, ebből kifolyólag kilátásba helyezték, hogy határozottan fognak reagálni adott esetben a saját atomarzenáljukkal.
Csehország államfője szerint, ha Oroszország atomfegyvert vetne be Ukrajnában, arra katonai választ kellene adni.
Andrzej Duda lengyel elnök úgy véli, hogy Lengyelország részt vehetne a nukleáris megosztási programban, amely keretében a NATO-országokba amerikai nukleáris fegyvereket telepítenek.
Az orosz elnök nyílt fenyegetése ellenére egyelőre nem mutatkoznak jelei annak, hogy valóban reális opció lenne számára az atomfegyver bevetése.
Az atomfegyverekre szakosodott harcászati szakértők között konszenzus van abban, hogy senkit nem fog meglepetésként érni, amennyiben Putyin tényleg meglépi az elképzelhetetlent és „megnyomja a piros gombot”.
A szervezetet nyugtalanítja az a retorika, amelyet Dmitrij Medvegyev használt a napokban az atomfegyverekkel kapcsolatban, amikor kijelentette, hogy ha veszélyben érzik Oroszországot, akkor senkitől nem fognak engedélyt kérni.